Wtorek
12.01.2010
W 2009 roku firma Premiere, właściciel miejskiej marki odzieżowej Funk N Soul, poszerzyła sieć o prawie 40 punktów.
 

Spółka rozwija sukcesywnie monobrandową sieć opierając ją na systemie franczyzowym, w którym franczyzobiorcy otrzymują towar w depozycie.
- Tworzymy z duszą, czerpiemy inspirację z ulic całego świata, jesteśmy pasjonatami mody, jesteśmy Funk N Soul - mówi Marek Szostak, dyrektor strategiczny Premiere. - 2009 rok był rokiem dynamicznego rozwoju sieci i marki Funk N Soul. Plan rozwoju zrealizowaliśmy z zdecydowaną nadwyżką - dodaje.

Obecnie pod marką firmy działa ponad 100 sklepów monobrandowych. W najbliższym roku przewidywane są kolejne otwarcia.
- Zdestabilizowana sytuacja rynkowa, z którą mieliśmy do czynienia w 2009 roku spowodowała, iż wiele firm wycofało się z rynku bądź znacznie ograniczyło swoją na nim obecność - mówi Marek Szostak. - Wymusiło to szczególnie wśród franczyzobiorców konieczność zmiany prowadzonej przez siebie marki. To był niewątpliwie czas, który wykorzystaliśmy rozwijając znacznie sieć dystrybucji.

Premiere prowadzi reorganizację sieci otwierając punkty w lepszych lokalizacjach, likwidując jednocześnie nierentowne sklepy. Franczyzodawcy zależy na uruchamianiu placówek głównie w sprawdzonych miejscach w galeriach i większych miastach. Obecnie na celowniku jest Warszawa i północna Polska.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.