13.01.2010

Getin i Noble Bank już razem

Do 2012 powstanie 130 nowych placówek.

Wzrost liczby placówek, rozwój własnego działu windykacji, budowa call center i powiększenie liczby etatów z obecnych 3,4 tys. do 5 tys. w 2012 r. - to niektóre z celów, jakie wytyczył sobie zarząd nowo powstałego Getin Noble Bank. Fuzja w ramach Getin Holding jest strategicznym posunięciem, które ma uczynić nowy bank jednym z czołowych graczy polskiego rynku bankowego.

Getin Noble Bank będzie posługiwał się logotypami obydwu połączonych banków, a odrębność biznesowej specyfiki zostanie zachowana. Rozwój sieci ma odbywać się zarówno poprzez budowę placówek własnych oraz franczyzowych.

- Własnych punktów sprzedaży Getin Banku jest obecnie 220, liczba placówek franczyzowych to natomiast 266 – mówi Wojciech Sury z Getin Banku. - Plany otwarcia 130 nowych placówek obejmują zarówno sieć własną, jak i partnerską.

Noble Bank, który od 2006 roku oferuje usługi z zakresu private banking, rozwinął do tej pory sieć 10 oddziałów.

Obecni franczyzobiorcy Getin Banku nie muszą obawiać się konieczności renegocjacji warunków partnerstwa. Jak zaznaczył Wojciech Sury, rzecznik prasowy Getin Banku, połączony bank jest następcą prawnym poprzednich instytucji, wobec czego wiążące franczyzobiorców umowy pozostają w mocy.

(gum)