19.01.2010

Pożyczają auta w kolejnych miastach

Global rent a car, ogólnopolska sieć wypożyczalni samochodów, kontynuuje rozwój poprzez franczyzę.

Jesienią tego roku rozpoczęły działalność kolejne cztery placówki: w Katowicach, Trójmieście, Kielcach i Koszalinie. Dołączyły one tym samym do 11 już wcześniej funkcjonujących punktów m.in. w takich miastach Polski jak Warszawa, Kraków, Poznań oraz Bydgoszcz, Zielona Góra i Rzeszów. Ponadto już za kilka tygodni rusza punkt w Radomiu, a w perspektywie najbliższych miesięcy planowane jest otwarcie placówek jeszcze w kilku innych miastach kraju.

Flota Global Rent a Car Fot. Global Rent a Car

Flota Global rent a car.

- Warto podkreślić, że stojący pod znakiem ogólnoświatowego kryzysu rok 2009, był dla firmy Global CFM, budującej sieć Global rent a car, okresem szybkiego rozwoju - mówi Agnieszka Drzymała, dyrektor w Global rent a car. - W styczniu 2009 r. sieć obecna była jedynie w 5 miastach, co oznacza, że bieżący rok zamknięty został 300 proc. wzrostem liczby funkcjonujących wypożyczalni.

Agnieszka Drzymała zapowiada, że to dopiero początek dynamicznego rozwoju. Docelowo sieć Global rent a car, oferująca klientom nowe samochody marki Toyota, ma obejmować swym zasięgiem nie tylko wszystkie większe miasta Polski, ale również duże ośrodki miejskie w innych krajach europejskich. Firma poszukuje do współpracy osób prywatnych oraz firm prowadzących działalność m.in. w branży motoryzacyjnej z okolic Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Lublina, Olsztyna i Białegostoku.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora