20.01.2010

Re/Max Polska podpisał kolejną umowę franczyzową

Wkrótce powstanie oddział w Katowicach.

Przedstawiciele sieci podpisali jak do tej pory umowy z 16 franczyzobiorcami, z których 10 otworzyło już placówki partnerskie.

- Franczyzobiorcy wg umowy mają wyznaczony termin otwarcia placówki. Okres ten może się wahać od kilku do kilkunastu tygodni od momentu podpisania umowy – tłumaczy Jarosław Bartłomiejczyk, dyrektor Re/Max Poland East-Central. - Część partnerów gromadzi w tym czasie kapitał potrzebny na otwarcie oddziału. Niektórzy traktują umowę z Re/ Max jako element portfolio inwestycyjnego, który po pewnym czasie zamierzają sprzedać zewnętrznemu nabywcy.

Międzynarodowa sieć agencji nieruchomości obecna jest prawie w 80 krajach. W Polsce Re/ Max w 2010 r. planuje otworzyć kilkanaście kolejnych placówek.

- Kryzys w nieruchomościach przyszedł ze Stanów Zjednoczonych i tam również należy szukać pierwszych oznak poprawy – mówi Jarosław Bartłomiejczyk. - W Polsce ceny znacznie spadły w największych miastach, ale Gdynia jest przykładem, że nawet w czasie kryzysu na niektórych lokalnych rynkach popyt wciąż wygrywa z podażą, co powoduje wzrost wartości mieszkań.

(gum)