22.01.2010

Franczyzowe dekoracje

Spółka Artefe, zajmująca się sprzedażą artykułów dekoracyjnych, rozpoczyna budowę sieci franczyzowej.

Jak na razie jedyny sklep z logo Artefe działa w Krakowie. Jednak trwają już rozmowy z pierwszymi osobami zainteresowanymi przystąpieniem do tworzonej sieci. Placówki franczyzowe powinny pojawić się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Franczyzobiorcy będą prowadzić stoiska wyspowe zlokalizowane w ciągach komunikacyjnych największych polskich galerii handlowych. Stoiska mają mieć powierzchnię ok. 6-8 m2. Firma zamierza uruchomić je w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.

Produkty Artfe mogą znaleźć się w wyposażeniu domu i biura.

- Dokładne terminy otwarcia pierwszych wysp nie są jeszcze znane. Wszystko uzależnione jest od wielkości kapitału, jaki uda się nam pozyskać na budowę sieci - mówi Leszek Ruchwa, prezes zarządu Artfe. - Na początek planujemy otworzyć ok. 20 punktów, w drugim etapie sieć powiększy się o kolejne 20-30 lokalizacji. Równolegle będziemy poszukiwać partnerów do prowadzenia sieci poza granicami Polski. Chcemy, żeby produkty Artefe były dostępne również w Niemczech i Czechach.

Artefe zajmuje się produkcją wyrobów użytkowych ze stali nierdzewnej, z dodatkiem szkła, porcelany i szlachetnych gatunków drewna. Mogą one stanowić wyposażenie zarówno domu, jak i biur. Od 2008 roku spółka jest notowana na NewConnect.

(mak)