25.01.2010

WGN przekracza granice

Grupa WGN nie chce rozwijać się już tylko w Polsce. Na razie ma osiem biur za granicą, a na ten rok planuje otwarcie 25 kolejnych.

Obecnie WGN ma osiem biur za granicą w Bułgarii, Hiszpanii, Kanadzie, Rosji, Ukrainie, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii.
– Placówki zagraniczne dodają prestiżu całej sieci. Klienci zwracają na to uwagę, gdy przekazują nam nieruchomości do sprzedaży. Rzadko co prawda pośredniczę w takich transakcjach, znacznie częściej korzystam z faktu, że biura nieruchomości WGN znajdują się w całej Polsce – mówi Mariusz Zieliński, franczyzobiorca WGN z Warszawy. – Klienci mieszkający w stolicy szukają nieruchomości do nabycia w różnych regionach, m.in. mieszkań, działek letniskowych, dzięki temu, że WGN ma rozbudową sieć placówek, nie odsyłam ich z kwitkiem – dodaje.

Kandydat na franczyzobiorcę WGN powinien mieć 26-65 lat, wykształcenie co najmniej średnie, posiadać lokal na parterze o powierzchni 25-70 m2 w atrakcyjnym punkcie miasta oraz mieć zarejestrowaną firmę w zakresie pośrednictwa obrotu nieruchomościami.

– W ramach umowy franczyzowej WGN oferuje franczyzobiorcom dostęp do wypracowanego przez 19 lat istnienia na międzynarodowym rynku nieruchomości know-how, czyli m.in. zasad zarządzania i sposobów prowadzenia biura, standardów oferty handlowej, wzorów umów zawieranych z klientami i współpracownikami, standardów postępowania z klientami indywidualnymi i instytucjonalnymi oraz dostęp do wszystkich ofert nieruchomości w międzynarodowej bazie MLS-WGN, których jest ponad 19 tys. – mówi Justyna Kulawik, dyrektor ds. rozwoju Grupy WGN.

Potencjalny franczyzobiorca WGN powinien dysponować kwotą około 15 tys. zł niezbędną do otwarcia biura nieruchomości. Opłata wstępna za przystąpienie do sieci wynosi 1,2 tys. zł. Franczyzodawca twierdzi, że inwestycja w biuro WGN może się zwrócić już po upływie 1-3 miesięcy.

Obecnie pod szyldem firmy działa 78 franczyzobiorców. Tylko w ostatnim kwartale ubiegłego roku do sieci przystąpiło 18 nowych partnerów, m.in. z Kwidzyna, Tych, Warszawy, Mysłowic, Tczewa, Białegostoku, Nowego Sącza, Lublina i Szczecina. Pierwsze własne biuro nieruchomości WGN powstało we Wrocławiu 19 lat temu, a franczyzowe trzy lata później w Jeleniej Górze.

(smoli)