Monnari wraca do gry

Kryzys odchudził sieć sprzedaży Monnari do 106 sklepów. Z rynku zniknęła kontrolowana przez spółkę marka sklepów Pabia.
Środa
27.01.2010
Sąd zgadza się na układ, zarząd rozważa franczyzę.
 

Łódzki sąd umożliwił odzieżowej spółce zawarcie układu z wierzycielami. To zmiana wcześniejszej decyzji, zgodnie z którą postępowanie upadłościowe miało być prowadzone w trybie likwidacyjnym. W ten sposób firma ostatecznie zniknęłaby z mapy polskich przedsiębiorstw. Długi Monnari wynoszą łącznie 130 mln zł.

Nowe postanowienie sądu z nadzieją przyjęły władze spółki, a także inwestorzy giełdowi. Po ogłoszeniu decyzji kurs akcji Monnari wzrósł o blisko 20 proc. Zarząd zapowiada restrukturyzację sieci sprzedaży i poszukuje inwestorów zainteresowanych dofinansowaniem spółki.

Obecnie firma zarządza siecią 106 sklepów własnych Monnari. Dalszy rozwój sieci będzie oparty na franczyzie, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, by poznać szczegóły dotyczące otwierania placówek na licencji.

- Do zatwierdzenia przez sąd proponowanego przez nas układu z kontrahentami nie możemy rozpocząć rozmów z potencjalnymi franczyzobiorcami – przyznaje Grzegorz Winogradski, prezes Monnari Trade.

Dźwignięcie przedsiębiorstwa z gruzów nie będzie łatwe. Chociaż większość wierzycieli prawdopodobnie zaakceptuje warunki układu, to ugoda będzie obciążać finanse spółki do 2013 r. Zobowiązania spółki w 70 proc. stanowią długi wobec banków, reszta to niespłacone kredyty handlowe. W pierwszej połowie 2009 r. łódzka firma zanotowała 82 mln zł straty netto, wobec 5 mln zł zysku jeszcze w roku 2008 r.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018