28.01.2010

Dwa debiuty

Spółka Ibiza Ice Cafe chce rozwijać się we franczyzie dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji na rynku NewConnect.

Do tej pory firma testowała swój koncept we Wrocławiu, gdzie znajduje się placówka własna lodziarnio-kawiarni z logo Ibiza Ice Cafe. Punkt działa od maja ubiegłego roku. Najbliższe otwarcie będzie miało miejsce w marcu w jednej z poznańskich galerii handlowych. W tym samym miesiącu spółka zadebiutuje na giełdowym rynku NewConnect. Kwota 1,2 mln zł, jaką zarząd chce pozyskać z emisji akcji, zostanie przeznaczona na rozwój sieci lokali własnych i franczyzowych.

Ibiza Ice Cafe planuje w 2010 roku zadebiutować na giełdzie, a następnie uruchamiać placówki we franczyzie.

- W 2009 roku sprawdziliśmy model biznesowy na wzorcowym lokalu własnym we Wrocławiu – mówi Tomasz Haligowski, prezes zarządu Ibiza Ice Cafe. - Teraz kończymy negocjacje dotyczące uruchomienia kolejnych placówek – w galerii handlowej w Poznaniu i drugiej w innym mieście wojewódzkim.

Franczyzobiorcy Ibiza Ice Cafe mogą liczyć na wsparcie w zakresie projektu architektonicznego placówki, wyposażenia lokalu oraz zaopatrzenia w surowce i produkty. Franczyzodawca pomoże również zrekrutować i przeszkolić personel. Przewidywana suma inwestycji w lokal wynosi ok. 500 tys. zł.

- Nowe punkty będą otwierane głównie w galeriach handlowych oraz w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego – dodaje Tomasz Haligowski.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0