02.02.2010

Nowe Centrum Korepetycji Platu

Pod koniec stycznia w Łodzi ruszyło kolejne Centrum Korepetycji Platu.

Placówka działa na zasadach franczyzy. Jej właścicielem jest Łukasz Woźniak. W ofercie placówek znaleźć można korepetycje m.in. z matematyki, j. polskiego, j. angielskiego, fizyki i chemii oraz innych przedmiotów na wszystkich poziomach edukacji szkolnej od podstawówki po liceum. Macierzysta firma Shulehilfe działa w Niemczech od 1974 r. Obecnie wspiera ona rocznie ponad 80 tys. uczniów w 1,1 tys. centrów na terenie Niemiec i Austrii. Ponad 800 centrów prowadzonych jest na zasadach franczyzy.

Macierzysta firma Shulehilfe działa w Niemczech od 1974 r.

W Polsce działa 7 placówek własnych i 7 franczyzowych Centrum Korepetycji Platu. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 19 tys. zł netto. W cenie zawarte są szkolenie wstępne oraz pakiet startowy. Dodatkowo franczyzobiorca ponosi stałą opłatę miesięczną w wysokości 1,7 tys. zł netto za program komputerowy do zarządzania centrum. Zobowiązany jest również do uiszczania miesięcznej zmiennej opłaty w wysokości 3 proc. uzyskanych obrotów (+ VAT) oraz miesięcznej opłaty w wysokości 600 zł (+ VAT) za międzynarodową reklamę, kreowanie wizerunku firmy, tworzenie i udostępnienie materiałów reklamowych.

Koszty inwestycji wraz z kapitałem początkowym to dla partnera franczyzowego Platu Korepetycje w zależności od lokalizacji, wielkości centrum i własnych życzeń wydatek od 40 tys. do 100 tys. zł. W kwocie tej zawierają się: opłata wstępna, remont i wyposażenie centrum oraz początkowe koszty reklamy. Przyszły franczyzobiorca sieci powinien interesować się nauczaniem oraz posiadać doświadczenie kierownicze, menedżerskie lub handlowe.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora