03.02.2010

Franczyzobiorca prezesem sieci

Nowym prezesem Muszkieterów w Polsce został Marek Feruga, właściciel trzech sklepów zrzeszonych w sieci.

Marek Feruga został szefem francuskiej grupy handlowej w Polsce. Dotychczas był członkiem zarządu spółki ITM Polska, spółki będącej właścicielem marek Intermarche i Bricomarche w Polsce. W ramach Grupy był odpowiedzialny za rekrutację nowych partnerów sieci, a także kierował charytatywną fundacją Muszkieterów. Na stanowisku prezesa ITM zastąpił Francuza Jacques'a Schuberta.

Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Marek Feruga przystąpił do sieci w 1999 r. Zna biznes Muszkieterów od podszewki.

Choć w branży handlu artykułami spożywczymi nie był jak dotąd postacią rozpoznawalną, Feruga zna biznes Muszkieterów od podszewki. Pomimo ostrej konkurencji na rynku oraz topniejącej zawartości portfeli Polaków wierzy, że grupa będzie podążać ścieżką rozwoju.

- Kontynuujemy ekspansję na wschodzie Polski, gdzie otwieramy coraz więcej sklepów – mówi nowy prezes. - W kolejnych latach planujemy zwiększyć liczbę sklepów otwieranych w jednym roku. Dodatkowo pracujemy nad dywersyfikacją konceptów naszych sklepów tak, aby były dopasowane do otoczenia i potrzeb klientów.

Marek Feruga ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz paryską szkołę handlu Ecole du Commerce. W ramach Grupy działa od 1999 r., kiedy to otworzył franczyzowe Intermarche w Ostrowie Wielkopolskim. Dziesięć lat później obecny prezes ITM prowadził już trzy supermarkety i zasiadał w zarządzie spółki.

(gum)