Marietta rozbudowuje sieć

Żeby otworzyć własny salon sukien ślubnych Marietta trzeba zainwestować co najmniej 40 tys. zł.
Wtorek
09.02.2010
Do końca roku ma pojawić się 20 nowych salonów sukien ślubnych.
 

Firma Marietta Mariage Polska powstała w 1993 roku w Gdyni i od początku swojej działalności zajmuje się produkcją i sprzedażą sukien ślubnych. W sieci działa obecnie siedem salonów, z czego dwa, w Gdańsku i Gdyni to salony własne.

Bieżący rok zapowiada się w firmie bardzo pracowicie. W planach jest dynamiczny rozwój sieci salonów a także promocja najnowszej kolekcji sukien ślubnych za granicą.
- Kluczową rolę w naszej strategii przygotowanej na rok 2010 odgrywa rozbudowa sieci partnerskich salonów Marietta. Chcielibyśmy, żeby do końca tego roku przybyło ich 20. To sporo, ale jesteśmy dobrej myśli, bo w tej chwili prowadzimy rozmowy z 15 potencjalnymi partnerami – mówi Krzysztof Kinas z firmy Marietta Mariage Polska.

Żeby otworzyć własny salon sukien ślubnych Marietta trzeba zainwestować co najmniej 40 tys. zł. Salon Marietta najlepiej otworzyć przy głównej ulicy, powinien mieć witryny i powierzchnię co najmniej 40 m2. Franczyzobiorcy sami muszą znaleźć odpowiedni lokal. Przystąpienie do sieci nie wymaga wnoszenia żadnych opłat wstępnych i bieżących. Inwestycja zaczyna być rentowna po okresie około roku. Marietta Mariage przekazuje partnerom kompletną wiedzę na temat prowadzenia sprzedaży i wypożyczania sukien ślubnych. Partner może też liczyć na pomoc w aranżacji lokalu, rozmieszczeniu towaru i zarządzania bieżącą działalnością salonu.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.