09.02.2010

Marietta rozbudowuje sieć

Do końca roku ma pojawić się 20 nowych salonów sukien ślubnych.

Firma Marietta Mariage Polska powstała w 1993 roku w Gdyni i od początku swojej działalności zajmuje się produkcją i sprzedażą sukien ślubnych. W sieci działa obecnie siedem salonów, z czego dwa, w Gdańsku i Gdyni to salony własne.

Żeby otworzyć własny salon sukien ślubnych Marietta trzeba zainwestować co najmniej 40 tys. zł.

Bieżący rok zapowiada się w firmie bardzo pracowicie. W planach jest dynamiczny rozwój sieci salonów a także promocja najnowszej kolekcji sukien ślubnych za granicą.
- Kluczową rolę w naszej strategii przygotowanej na rok 2010 odgrywa rozbudowa sieci partnerskich salonów Marietta. Chcielibyśmy, żeby do końca tego roku przybyło ich 20. To sporo, ale jesteśmy dobrej myśli, bo w tej chwili prowadzimy rozmowy z 15 potencjalnymi partnerami – mówi Krzysztof Kinas z firmy Marietta Mariage Polska.

Żeby otworzyć własny salon sukien ślubnych Marietta trzeba zainwestować co najmniej 40 tys. zł. Salon Marietta najlepiej otworzyć przy głównej ulicy, powinien mieć witryny i powierzchnię co najmniej 40 m2. Franczyzobiorcy sami muszą znaleźć odpowiedni lokal. Przystąpienie do sieci nie wymaga wnoszenia żadnych opłat wstępnych i bieżących. Inwestycja zaczyna być rentowna po okresie około roku. Marietta Mariage przekazuje partnerom kompletną wiedzę na temat prowadzenia sprzedaży i wypożyczania sukien ślubnych. Partner może też liczyć na pomoc w aranżacji lokalu, rozmieszczeniu towaru i zarządzania bieżącą działalnością salonu.

(mak)