08.02.2010

Północ na Śląsku

Północ Nieruchomości podpisała kolejną umowę franczyzową. Nowa placówka zostanie otwarta w Żorach.

– Śląsk to bardzo perspektywiczny rynek nieruchomości – mówi Ewa Choroś, dyrektor ds. rozwoju firmy Północ Nieruchomości. – Jego południowa część, gdzie leżą Żory należy obecnie do najbardziej atrakcyjnych części śląskiego rynku nieruchomości. Jest to obszar bardzo modny, bowiem cechuje się świetną komunikację z centrum regionu na północy, a równocześnie jest czysty, zielony i o krok od Bielska-Białej, Wisły i Beskidów. W wyniku tego w całym regionie wokół Żor występuje ożywiony popyt na nieruchomości, bowiem mieszkańcy śląska bardzo chętnie osiedlają się w tej okolicy - dodaje.

Inwestycja w biuro nieruchomości Północ zwraca się średnio po upływie 6 miesięcy, a rentowna zaczyna być często już w drugim miesiącu funkcjonowania - twierdzą przedstawiciele sieci.

Potencjalny franczyzobiorca Północ Nieruchomości powinien dysponować 15 tys. zł. Obecnie franczyzodawca pobiera opłatę wstępną w promocyjnej wysokości 3 tys. zł. W trakcie współpracy biorca licencji będzie zobowiązany odprowadzać na fundusz marketingowy opłatę w wysokości 300 zł miesięcznie. Przedstawiciele firmy twierdzą, że inwestycja w biuro nieruchomości Północ zwraca się średnio po upływie 6 miesięcy, a rentowna zaczyna być często już w drugim miesiącu funkcjonowania. Franczyzodawca wśród kandydatów na franczyzobiorców preferuje osoby w wieku 27-60 lat, z wyższym wykształceniem, posiadające licencję zawodową pośrednika nieruchomości.

(smoli)