09.02.2010

Kolejne MOPy otwarte

Spółka Lotos Paliwa uruchomiła parę MOP Rachowice i MOP Kozłów zlokalizowanych na A4 koło Gliwic.

Oprócz stacji paliw na kierowców czeka również restauracja McDonald’s i parking. Miejsce Obsługi Podróżnych Rachowice/Kozłów GDDKiA przyznała spółce Lotos Paliwa w ramach przetargu zakończonego w październiku 2008 roku. Oprócz tej lokalizacji gdańska firma otrzymała prawo do budowy dwóch kolejnych par MOP – Witowice/Oleśnica (A4, /k Wrocławia) i Police/Łęka (A2).

– MOP Rachowice/Kozłów jest testowany od 27 stycznia – wyjaśnia Robert Łaniewski, pełnomocnik dyrektora naczelnego Lotos Paliw. – Jego oficjalne włączenie do sieci świętujemy dziś. Zawsze przed ostatecznym włączeniem stacji do sieci korzystamy z tzw. rozruchu testowego. Sprawdzamy czy wszystkie urządzenia obiektu, od zbiorników po dystrybutory, funkcjonują poprawnie.

Lotos Paliwa ukończyły również prace nad uruchomieniem MOP Police/Łęka. Placówkę oddano do użytku w ubiegłym tygodniu. Do otwarcia pozostała jeszcze para MOP Witowice/Oleśnica. W obu punktach oprócz stacji Lotos i restauracji McDonald’s kierowcy będą mogli skorzystać z usług hoteli działających pod marką Start. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach rozwoju sieci autostrad w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw.

W styczniu 2010 r. minęło czternaście lat istnienia spółki Lotos Paliwa, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw Lotos. Aktualnie w sieci funkcjonuje łącznie 310 stacji zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są miejscem odpoczynku w czasie podróży.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora