16.02.2010

W Czechach po raz czwarty

Spółka Sklepy Komfort otworzyła w Pradze swój czwarty sklep w Republice Czeskiej.

Po wejściu na rynek czeski w 2009 roku, Komfort, oferujący asortyment paneli, podłóg drewnianych, wykładzin dywanowych i elastycznych oraz dywanów, przyspiesza tempo rozwoju w tej części Europy. Praga, to po, Usti nad Labem, Ołomuńcu i Pilźnie, kolejne miasto, w którym nasi południowi sąsiedzi mogą kupować podłogi z Komfortu.

Do sieci Komfort należy obecnie ponad 140 sklepów.

- Wejście sieci Komfort do Czech okazało się trafną decyzją. Tamtejszy rynek przyjął nasz koncept pozytywnie - mówi Jerzy Szkwarek, prezes zarządu sklepów Komfort. - Zaprezentowaliśmy nowoczesny format sprzedaży i ofertę, z jaką czescy klienci nie mieli wcześniej do czynienia. W 2010 roku planujemy dalszy intensywny rozwój w Czechach i uruchomienie tam 7 sklepów. Planowane jest również otwarcie pierwszych 2 sklepów na Słowacji.

Zgodnie z przyjętą strategią, Komfort przenosi do Czech sprawdzony w Polsce i przetestowany w 2009 r. w Czechach koncept handlowy oraz ofertę asortymentową, która obejmuje obecnie oprócz paneli, podłóg drewnianych, dywanów, wykładzin dywanowych i elastycznych także drzwi oraz firany i zasłony. Dostawy towarów do salonów w Czechach realizowane są z magazynu centralnego Komfortu zlokalizowanego w Strykowie pod Łodzią.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora