Nowa jakość sprzedaży usług turystycznych

Specjalizacja Multity w sprzedaży ofert wielu touroperatorów korzystnie wpływa na funkcjonowanie platformy internetowej.
Czwartek
18.02.2010
Multita, sieć biur podróży stawia na nowoczesne technologie.
 

Znane najczęściej z branży handlowej internetowe „porównywarki” cen produktów zaczynają sprawdzać się również w turystyce. Multita, sieć biur podróży stworzyła platformę internetową, która umożliwia wyszukanie oraz porównanie cen ponad 50 mln ofert podróży.

Idea działania sieci opiera się na zintegrowanej sprzedaży usług wielu firm turystycznych. Multita ma dostęp do ok. 99 proc. wszystkich rodzajów usług turystycznych, które obejmują wycieczki, bilety lotnicze, ubezpieczenia, wynajem samochodów, hoteli oraz wiele innych podobnych ofert. Strategia sprzedaży z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi IT oraz multimedialnych technik przekazu wspiera siłę nabywczą konsumentów oraz otwiera nowe kanały dystrybucji usług turystycznych.
– Przyjęliśmy nową strategię komunikacji z klientem. Ogromna ilość ofert podróży na rynku utrudnia wybór tych najbardziej odpowiednich Wdrożyliśmy narzędzia, które selekcjonują propozycje wyjazdowe oraz umożliwiają porównanie cen wszystkich wycieczek – mówi Roman Fon, wiceprezes sieci biur turystycznych Multita.

Specjalizacja Multity w sprzedaży ofert wielu touroperatorów korzystnie wpływa na funkcjonowanie platformy internetowej. Serwis udostępnia ponad 50 mln ofert z możliwością dokonania rezerwacji i wykupienia wycieczki przez całą dobę. Baza danych zawiera ogromną ilość zdjęć z opisami hoteli i docelowych miejsc podróży.
– Sieć generuje co miesiąc ponad 50 proc. wszystkich klientów Multity. Naszym celem jest wyjść im naprzeciw. Stosujemy więc narzędzia, które zdalnie komunikują o naszych usługach – mówi Roman Fon.

Ekspansja Multity w branży turystycznej odbywa się zarówno na zwykłym rynku poprzez rozwój ogólnopolskiej sieci biur podróży, jak i w internecie, który odgrywa coraz większą rolę w biznesie. Jak ocenia Roman Fon, obecność w najważniejszych obszarach dystrybucji ofert podróży to sposób na dotarcie do ok. 20 mln potencjalnych klientów.

Dodatkowym urządzeniem wspierającym politykę sieci są wyświetlacze diodowe umieszczone na ulicach miast, które przekazują aktualne informacje o ofertach last minute i tzw. "ofertach dnia” dostępnych w biurach Multita.

Franczyza z Multią

Multita zadebiutowała na rynku jesienią 2009 r. Roman Fon, pozytywnie ocenia okres spowolnienia gospodarczego. Mimo zachwiania rynku turystycznego firma zrealizowała najważniejsze cele związane z rozwojem sieci placówek licencyjnych. Został zakończony proces budowy konceptu franczyzowego oraz okres weryfikacji działania systemu na rynku. Dobre wyniki umożliwiły budowę sieci poprzez franczyzę. Od grudnia powstało 7 placówek franczyzowych Multita. Własne biuro podróży Multita można mieć za mniej niż 60 tys. zł.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Czy warto prowadzić biuro podróży?

Moim zdaniem biuro podróży to zawsze dobry interes, zapotrzebowanie na takie usługi z roku na rok jest co raz większe, co raz więcej ludzi nie chce siedzieć w domu tylko...

34 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Jak potrzebujecie wyposażenia hotelu to sprawdźcie sobie firmę http://womeb.com.pl/meble-hotelowe-restauracyjne/ Dostaniecie u nich bardzo fajnie wykonane meble. W dodatku ...

16 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hotelik

Thanks for the useful post, I go to your site just in search of such information 192.168.1.1

23 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Hotelik

Ciężko jest wybrać dobre miejsce co nie :D Też mnie co roku trapił ten problem. Ale w zeszłym roku ten wpis https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ pomógł mi...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Domki zamiast hotelu

Nad morzem to w sumie ciężki wybór bo i domków i hoteli jest multum. Ja co roku posiłkuję się tym blogiem https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ w wyborze...

24 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Pensjonat - taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie. Zawsze chciałem prowadzić własny biznes jednak zawsze nie było czasu lub praca pochłaniała całkowicie. Tymczasem...

2 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei...

28 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018