24.02.2010

Ruszył Green Way w Rzeszowie

Bar został otwarty 16 lutego i już w pierwszym tygodniu działalności zanotował satysfakcjonujące wyniki sprzedaży - przekonują Katarzyna i Rafał Mucha, właściciele placówki.

Lokal zlokalizowany jest w centrum miasta, przy ulicy Grunwaldzkiej.

Rzeszowski lokal zlokalizowany jest w centrum miasta, przy ulicy Grunwaldzkiej.

- Wiosna to dobry moment na otwieranie lokali gastronomicznych – mówi Jerzy Szkolnicki, prezes Green Way. - Kiedy nadchodzą ciepłe miesiące, ludzie chętniej przebywają poza domem i częściej jedzą na mieście. Zimowe miesiące wykorzystaliśmy na prowadzenie negocjacji z partnerami, a także na unowocześnienie wewnętrznej sieci informatycznej, która da możliwość szybkiej analizy danych z barów w całej Polsce.

Przyszli franczyzobiorcy Green Way'a powinni dysponować lokalem o powierzchni 100-150 m2. Zazwyczaj koszt jego remontu i wyposażenia to ok. 250-300 tys zł. Opłata wstępna w Green Way to 20 tys. zł, miesięczna opłata franczyzowa wynosi 4 proc. obrotów. Do tego dochodzi 1 proc. opłaty promocyjnej. Zwrotu całości poniesionych nakładów można oczekiwać po 3-4 latach prowadzenia restauracji.

- Działamy na szerokim rynku usług gastronomicznych, ale w bardzo wąskim i wyrazistym segmencie – mówi Jerzy Szkolnicki. - Wegetarianizm jest w naszej ocenie bardzo przyszłościowym kierunkiem. Tak wskazują dane z innych krajów o bardzo rozbudowanej ofercie gastronomicznej.

(gum)