03.03.2010

Pierwsze Stopiątki już otwarte

Startuje nowa sieć franczyzowych pizzerii. Właściciele planują rozwój przede wszystkim w mniejszych miejscowościach.

Do tej pory powstały dwa lokale własne i dwa franczyzowe sieci. W najbliższym czasie planowane są kolejne otwarcia – przygotowywana jest nowa lokalizacja na Śląsku, remont przechodzi lokal w świętokrzyskim Staszowie. Właściciele Stopiątki chcą oprzeć rozwój sieci na franczyzie.

- Mamy świadomość, że obecnie powstaje bardzo dużo gastronomicznych sieci franczyzowych – przyznaje Marcin Ciesielski, twórca i właściciel sieci. - Dlatego od pierwszych partnerów, którzy w tym roku przystąpią do sieci, nie pobieramy opłaty wstępnej.

Z założenia pizzerie spod znaku Stopiątki mają pojawiać się raczej w mniejszych miejscowościach, niż dużych miastach. Właściciele chcą trafiać na rynki, na których sektor gastronomiczny nie jest zbyt nasycony.

- W gastronomii jest duże pole do popisu – mówi Marcin Ciesielski. - Nowe lokale otwierane w mniejszych miejscowościach mają tę zaletę, że budzą ciekawość lokalnej społeczności. Zwłaszcza, jeśli to jest pizzeria oferująca menu na każdą kieszeń. Dzięki temu nasze lokale często odwiedza młodzież.

Zdaniem Marcina Ciesielskiego wraz z końcem zimy nadchodzi najlepszy moment na otwieranie lokali gastronomicznych. Wtedy warto sfinalizować sprawy związane z remontowaniem placówki i rekrutacją pracowników. Nadejście wiosennych miesięcy przekłada się na wzmożony ruch w punktach gastronomicznych, bo ludzie chętniej jedzą poza domem.

(gum)