05.03.2010

Okay Shop czeka na lato

Sezonowe sklepy Okay pojawią się w największych turystycznych miejscowościach.

Okay Multibrand Shops to sieć sklepów multibrandowych z odzieżą młodzieżową, zbudowana na bazie ponad dziesięcioletnich doświadczeń w prowadzeniu sklepów własnych. Obecnie w sieci działa 67 jednostek franczyzowych. Nowe sklepy Okay Multibrand zostały otwarte m.in. w Bytomiu, Kołobrzegu, Gdańsku i Łukowie, kolejne otwarcia są planowane m.in. w Białymstoku, Garwolinie i Dębicy. Sklepy Okay powstają głównie w miejscowościach liczących więcej niż 10 tys. mieszkańców i są zlokalizowane w handlowej części miasta

Manekiny na wystawie sklepu Okay Multibrand Shops.

Obecnie w sieci działa 67 jednostek franczyzowych.

- Chcemy, żeby w 2010 w sieci działało minimum 100 jednostek franczyzowych. Ten plan jest jak najbardziej realny, bo oferta naszych sklepów cieszy się dużym powodzeniem wśród kupujących. Klientów przyciąga kolorowa wizualizacja, a nasze produkty zaskakują wzornictwem oraz atrakcyjną ceną, co w obecnych czasach przedkłada się na ogólny sukces sklepu - mówi Mariusz Brzyski, odpowiedzialny za rozwój sieci Okay Multibrand Shop. - Wychodzimy także naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, którzy odpoczywają na urlopach przygotowując dla nich letnie sklepy sezonowe. Od kilku lat takie sklepy działają w turystycznych miejscowościach nadmorskich, ale chcielibyśmy, aby w tym roku podobne placówki pojawiły się też w górach.

Minimalny kapitał, jaki trzeba przeznaczyć na przystąpienie do sieci sklepów Okay to 25 tys. zł, koszty rosną proporcjonalnie do wielkości sklepu. Firma nie pobiera jeszcze opłaty za przystąpienie do sieci, jednak planowane jest jej wprowadzenie w momencie, gdy sieć osiągnie liczbę 100 punktów. Franczyzobiorca sam poszukuje odpowiedniej lokalizacji, która musi być zaakceptowana przez centralę sieci.

(mak)