08.03.2010

Sto w planach

Przedstawiciele sieci Mobile English chcą otworzyć w tym roku 30 szkół językowych.

Mobile English wyróżnia się spośród innych szkół językowych mobilnością lektorów, którzy są gotowi uczyć języków obcych kursantów w miejscu przez nich wskazanym np. w domu lub biurze. Mobile English zajmuje się również prowadzeniem szkoleń dla firm.

Partnerzy mobile English

Opłata wstępna za przystąpienie do systemu Mobile English wynosi minimum 3 tys. zł.

– W 2010 roku planujemy uruchomić 30 nowych oddziałów. Jeśli to się uda, na koniec roku będziemy mieli ich już 100 – mówi Jakub Midel, właściciel sieci Mobile English.

Współpracę z firmą można podjąć na dwa sposoby: albo zostać przedstawicielem sieci na określony region i zbudować regionalną sieć lektorów, bądź nauczycielem języka angielskiego. Opłata wstępna za przystąpienie do systemu Mobile English wynosi minimum 3 tys. zł, opłata miesięczna to co najmniej 200 zł – kwota rośnie wraz z zaludnieniem regionu, który obsługuje franczyzobiorca. Jeśli przedsiębiorca będzie chciał działać na terenie dużego miasta, musi otworzyć biuro – w mniejszych miejscowościach nie jest to konieczne. Lokal powinien mieścić się nie dalej niż 3 km od ścisłego centrum miasta i mieć około 25 m2 powierzchni.

Przedstawiciele sieci twierdzą, że zwrot z inwestycji następuję średnio po upływie 6-12 miesięcy od rozpoczęcia współpracy.

Pierwsza szkoła Mobile English została otwarta w 2004 roku w Łodzi.

(smoli)