08.03.2010

Zaczynają od stolicy

AMO Play and Learn przygotowuje się do otwarcia pierwszego franczyzowego przedszkola, które będzie działać w warszawskiej dzielnicy Wawer.

– Planujemy otworzyć kilkanaście punktów przedszkolnych w Warszawie, jedna lub dwie placówki będą rozszerzone o restauracje z salą zabaw, internat lub ośrodek agroturystyki dla rodzin. Potem otworzymy elitarną szkołę dla dzieci uzdolnionych – mówi Krzysztof Olędzki, członek zarządu AMO&Friends.

Założenie punktu przedszkolnego jest łatwiejsze, bo zasady jego prowadzenia nie są tak rygorystyczne jak zasady prowadzenia przedszkola.

Założenie punktu przedszkolnego jest łatwiejsze, bo zasady jego prowadzenia nie są tak rygorystyczne jak zasady prowadzenia przedszkola. Punkty przedszkolne nie mogą prowadzić zerówek i otrzymują mniejsze dofinansowanie niż przedszkola. Wysokość dotacji określa gmina. W Warszawie kwota ta wynosi ponad 300 zł miesięcznie na jednego malucha. Zainteresowani dofinansowaniem muszą złożyć w urzędzie gminy wniosek, najpóźniej do 30 września w roku poprzedzającym otrzymanie środków. Punkty przedszkolne mogą zakładać zarówno organizacje, stowarzyszenia, jak i osoby fizyczne. Wcześniej muszą jednak spełnić kilka warunków, m.in: zapewnić odpowiedni lokal, kadrę pedagogiczną i zgromadzić wystarczające środki finansowe.

W przypadku AMO Play & Learn suma inwestycji wynosi ok. 50 tys. zł, którą trzeba przeznaczyć na adaptację lokalu, wyposażenie oraz na reklamę. Lokal musi mieć ponad 100 m2 i mieścić się na parterze.

Na razie działają dwie własne placówki AMO Play & Learn, obie w stolicy.

(smoli)