10.03.2010

Franczyza nie dla zabawy

Toy Planet powiększa sieć o placówki w Jeleniej Górze i w Rzeszowie.

Sklep w Jeleniej Górze to placówka własna, natomiast punkt rzeszowski został otwarty w centrum handlowym Nowy Świat i jest jednostką franczyzową. Tym samym sieć powiększyła się do 18 placówek.

Rzeszowska placówka Toy Planet została otwarta w Centrum Handlowym Nowy Świat.

Poza otwieraniem sklepów franczyzowych i własnych firma Creator, operator Toy Planet, planuje także włączać do sieci także sklepy spod znaku Świat Zabawek Berchet, której także jest właścicielem.

- Obecnie pod marką Świat Zabawek Berchet funkcjonuje jeszcze pięć sklepów, w Krakowie, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolski – mówi Robert Momocki, współwłaściciel firmy Creator. - Do wakacji planujemy przyłączyć je do sieci Toy Planet.

Momocki liczy, że nadchodzące miesiące umożliwią branży osiągnięcie lepszych wyników niż w ubiegłym roku.

- Mamy nadzieję zwłaszcza na poprawę wyników rentowności, bo sytuacja na rynku walutowym jest coraz korzystniejsza, zarówno w kontekście importu towarów, jak i wynajmu powierzchni handlowej – przyznaje Momocki. - Luty przyniósł niewielki spadek sprzedaży, ale to wynik zimowej pogody i sezonu urlopowego. Potencjalni klienci chętniej jeżdżą teraz na narty, bądź zostają w domu, a nie wychodzą do galerii handlowej.

Właściciele Toy Planet chcą powiększyć sieć sprzedaży do 25-30 placówek na koniec 2010 roku.

(gum)