13.03.2010

60 stacji Statoil

Pochodząca z Norwegii sieć stacji paliw uruchomiła kolejny punkt franczyzowy.

Statoil Poland uruchomiła na terenie naszego kraju łącznie 294 stacji paliw, z czego 60 działa w systemie franczyzowym. Najnowsza placówka powstała w Kębłowie w województwie pomorskim przy drodze krajowej numer 6. Przy stacji znajduje się całodobowy sklep, w którym dostępne są produkty spożywcze, przemysłowe oraz akcesoria do pielęgnacji samochodów. Kierowcy mogą skorzystać z przygotowane oferty gastronomicznej w postaci ciepłych i zimnych przekąsek. Na uruchomionej stacji można tankować również pojazdy z napędem na gaz.

Właściciel franczyzowej stacji Statoil może prowadzić dodatkowe zaplecze usługowe, takie jak hotel, warsztat samochodowy lub restauracja.

Statoil, obecny w Polce od 1992 roku, rozwija sieć stacji franczyzowych od 2004 roku. Pierwszy franczyzowy punkt otwarto w Karczewie koło Warszawy. Oferta franczyzowa Statoil skierowana jest do właścicieli prywatnych stacji, jak również do tych, którzy chcą zainwestować we własną stację paliw. - W tym roku planujemy otworzyć jeszcze kilkanaście stacji franczyzowych na terenie całego kraju – mówi Jan Tar, dyrektor działu operacyjnego i sprzedaży detalicznej Statoil Poland.

Główne kryteria wyboru przyszłych stacji franczyzowych to dobra lokalizacja, zapewnienie odpowiedniego poziomu sprzedaży paliw i doświadczenie w branży paliwowej. Umowa ze Statoil daje franczyzobiorcy prawo do sprzedaży paliw Statoil oraz do posługiwania się znakami handlowymi.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0