12.03.2010

Nowe sklepy Ravel

W ubiegłym roku sieć powiększyła się o 16 nowych placówek, w tym ma dołączyć kolejnych 10.

Obecnie w sieci działają 42 sklepy własne Ravel zlokalizowane w większych miastach Polski w tym cztery placówki na Litwie. Do sieci należy także 10 placówek franczyzowych, które w większości działają w miejscowościach liczących mniej niż 100 tys. mieszkańców.

Sklep odzieżowy Ravel

Oferta firmy odzieżowej Ravel skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych oraz osób, które cenią sobie wygodę, estetykę i wysoką jakość towarów.

- W ubiegłym roku udało nam się otworzyć 16 sklepów, z których sześć należało do franczyzobiorców. W czwartym kwartale ubiegłego roku do sieci dołączyły m.in. placówki w CH Bonarka w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie oraz sklepy franczyzowe w Chrzanowie i Tomaszowie Lubelskim. Wstępne plany na ten rok zakładają 10 otwarć, w tym przynajmniej cztery nowe sklepy mają być prowadzone przez franczyzobiorców – mówi Mirosław Mazur, dyrektor działu sprzedaży firmy Ravel.

Koszty adaptacji pomieszczeń i przystosowania ich do wymagań sieci Ravel mogą wynieść od 100 tys. zł do 150 tys. zł. Do tego trzeba jeszcze dodać koszty projektu i wyposażenia sklepu, które powinny zamknąć się w kwocie 65 tys. zł dla sklepu o powierzchni ok. 140 m2.

Franczyzobiorcy najczęściej posiadają własne lokale, ale firma Ravel także pomaga w wyszukiwaniu atrakcyjnej lokalizacji oraz negocjacjach dotyczących warunków najmu, zwłaszcza lokali mieszczących się w galeriach handlowych. Sklepy franczyzowe Ravel powstają najczęściej w miejscowościach liczących więcej niż 40 tys. mieszkańców i mają powierzchnię ok. 140-160 m2.

(mak)