14.03.2010

Liczą zyski i na zyski

Outlet Polska, dostawca markowych końcówek kolekcji, planuje do końca roku otworzyć 30 nowych placówek.

Spółka współpracuje z największymi hurtowniami w Europie oraz bezpośrednio z zagranicznymi koncernami odzieżowymi. Firma zaopatruje w towar zarówno sklepy typu factory outlet, jak i tradycyjne, eleganckie sklepy w galeriach handlowych. Zasięg działania spółki obejmuje ok. 1,2 tys. sklepów w Polsce, w Czechach, w Rumunii i na Węgrzech.
– Dekoniunktura oraz problemy znanych firm odzieżowych stworzyły lukę na rynku, którą postanowiliśmy wypełnić i zająć miejsce dotychczasowych konkurentów. W ostatnim czasie pozyskaliśmy znaczących dostawców – mówi Adam Bilik, współwłaściciel Outlet Polska.

Jeansy w sklepie CIty Hell

Według ekspertów firmy doradczej PMR, wartość rynku odzieżowego w 2010 roku ma wzrosnąć o 5 proc.

Wśród marek dostępnych w Outlet Polska znajdują się m.in. Mexx, Sisley, Next, Vero Moda, Puma, Lee i Zara. Outlet Polska począwszy od drugiej połowy ubiegłego roku rozwija sieć salonów sprzedaży działających pod logo City Hell. Aktualnie funkcjonuje 10 salonów City Hell. Według planów, do końca 2010 r. ma powstać 30 nowych placówek. Koszt inwestycji w sklep wynosi ok. 100 tys. zł. Placówki powstają w miastach liczących co najmniej 30 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy otrzymują od centrali wsparcie z zakresu wyszukania i negocjacji cen najmu lokali, marketingu i szkoleń pracowników franczyzobiorcy. Spółka przygotowuje się również do rozwoju nowego konceptu biznesowego – City Hell Baby, który będzie skupiony na sprzedaży odzieży dziecięcej.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0