Argumentem przemawiającym za wykupywaniem zagranicznych wycieczek jest ciągle taniejące euro.
Czwartek
18.03.2010
Multita, sieć agencji turystycznych pozytywnie ocenia potencjał branży. W cztery miesiące uruchomiono siedem biur podróży.
 

Multita dysponuje pakietem usług grupy touroperatorów wyspecjalizowanych w obszernym zakresie działań w branży turystycznej. Firma posiada w swoich zasobach ponad 50 milionów ofert turystycznych w postaci wycieczek, biletów lotniczych, na prom, wynajmu samochodów i hoteli.
- Mnogość ofert uchroniła nas przed kryzysem w turystyce. Branża mogła mieć lepsze wyniki finansowe w 2009 roku, gdyby touroperatorzy w porę skorygowali ceny letniej oferty. Wycieczki sprzedawane były latem 2009 roku po cenach z jesieni 2008 roku. Z powodu kryzysu klienci obniżyli standard wyjazdów i wybierali tańsze opcje. Firmy turystyczne były mniej dochodowe ponieważ miały już zaklepane oferty w droższych kurortach – mówi Roman Fon, wiceprezes sieci agencji turystycznej Multita.

- Mimo kryzysu zrealizowaliśmy najważniejsze cele. Zakończyliśmy proces budowy konceptu franczyzowego oraz okres weryfikacji działania systemu placówek własnych. Dobre wyniki pozwoliły rozpocząć rozwój sieci na licencji. Od grudnia otworzyliśmy siedem franczyzowych placówek Multita – mówi Roman Fon.

Multita posiada platformę internetową z ofertami wielu touroperatorów, dzięki której istnieje możliwość rezerwacji lub wykupienia wycieczki nie tylko w placówce, ale również online przez całą dobę. Strona internetowa aktualizowana jest raz na dobę. Innymi narzędziami wspierającymi kontakt z klientem są wyświetlacze diodowe umieszczone na ulicy, które zawierają informacje o ofertach turystycznych, w tym o ofertach last minute.

Koszt przystąpienia do sieci Multita wynosi nie więcej niż 59 tys. zł. Partner powinien dysponować lokalem o powierzchni 25 m2. Franczyzobiorca otrzymuje dostęp do ofert touroperatorów oraz wsparcie w prowadzeniu biznesu w postaci szkoleń w momencie uruchomienia oraz w trakcie współpracy z siecią.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hotelik

Thanks for the useful post, I go to your site just in search of such information 192.168.1.1

23 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Hotelik

Ciężko jest wybrać dobre miejsce co nie :D Też mnie co roku trapił ten problem. Ale w zeszłym roku ten wpis https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ pomógł mi...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Domki zamiast hotelu

Nad morzem to w sumie ciężki wybór bo i domków i hoteli jest multum. Ja co roku posiłkuję się tym blogiem https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ w wyborze...

24 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Pensjonat - taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie. Zawsze chciałem prowadzić własny biznes jednak zawsze nie było czasu lub praca pochłaniała całkowicie. Tymczasem...

2 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei...

28 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Organizacja wycieczek

Android mobiles may give some delay due to low battery, network problems this web is used. web.whatsapp.com

50 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Organizacja wycieczek

Android mobiles may give some delay due to low battery, network problems this web is used. web.whatsapp.com

50 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018