18.03.2010

Dobry rok i kwartał

Multita, sieć agencji turystycznych pozytywnie ocenia potencjał branży. W cztery miesiące uruchomiono siedem biur podróży.

Multita dysponuje pakietem usług grupy touroperatorów wyspecjalizowanych w obszernym zakresie działań w branży turystycznej. Firma posiada w swoich zasobach ponad 50 milionów ofert turystycznych w postaci wycieczek, biletów lotniczych, na prom, wynajmu samochodów i hoteli.
- Mnogość ofert uchroniła nas przed kryzysem w turystyce. Branża mogła mieć lepsze wyniki finansowe w 2009 roku, gdyby touroperatorzy w porę skorygowali ceny letniej oferty. Wycieczki sprzedawane były latem 2009 roku po cenach z jesieni 2008 roku. Z powodu kryzysu klienci obniżyli standard wyjazdów i wybierali tańsze opcje. Firmy turystyczne były mniej dochodowe ponieważ miały już zaklepane oferty w droższych kurortach – mówi Roman Fon, wiceprezes sieci agencji turystycznej Multita.

Argumentem przemawiającym za wykupywaniem zagranicznych wycieczek jest ciągle taniejące euro.

- Mimo kryzysu zrealizowaliśmy najważniejsze cele. Zakończyliśmy proces budowy konceptu franczyzowego oraz okres weryfikacji działania systemu placówek własnych. Dobre wyniki pozwoliły rozpocząć rozwój sieci na licencji. Od grudnia otworzyliśmy siedem franczyzowych placówek Multita – mówi Roman Fon.

Multita posiada platformę internetową z ofertami wielu touroperatorów, dzięki której istnieje możliwość rezerwacji lub wykupienia wycieczki nie tylko w placówce, ale również online przez całą dobę. Strona internetowa aktualizowana jest raz na dobę. Innymi narzędziami wspierającymi kontakt z klientem są wyświetlacze diodowe umieszczone na ulicy, które zawierają informacje o ofertach turystycznych, w tym o ofertach last minute.

Koszt przystąpienia do sieci Multita wynosi nie więcej niż 59 tys. zł. Partner powinien dysponować lokalem o powierzchni 25 m2. Franczyzobiorca otrzymuje dostęp do ofert touroperatorów oraz wsparcie w prowadzeniu biznesu w postaci szkoleń w momencie uruchomienia oraz w trakcie współpracy z siecią.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0