15.03.2010

Własnych tyle samo co franczyzowych

Centrum Platu Korepetycje uruchomiło niedawno dwie placówki, własną we Wrocławiu i franczyzową w Łodzi.

W centrum Platu Korepetycje można otrzymać korepetycje m.in. z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, fizyki, chemii. Dzieci i młodzież mogą również uczęszczać na kursy przygotowujące do egzaminów końcowych na każdym etapie nauki. Głównym celem zajęć jest nadrobienie zaległości i systematyczne przygotowywanie się do egzaminów.

Pierwsze pilotażowe centrum "Platu Korepetycje" powstało w Polsce we Wrocławiu w 2008 roku.

Pierwsze pilotażowe centrum "Platu Korepetycje" powstało w Polsce we Wrocławiu w 2008 roku, bazując na wieloletnim doświadczeniu niemieckiej firmy "Schulerhilfe", która od 1974 roku oferuje korepetycje na rynkach niemieckojęzycznych. Pierwsi franczyzobiorcy rozpoczęli działalność we wrześniu ubiegłego roku. Obecnie firma posiada 7 własnych placówek oraz 7 franczyzowych.

Koszty początkowej inwestycji to dla franczyzobiorcy Platu Korepetycje wydatek od 40 do 100 tys. zł. W kwocie tej zawarta jest opłata wstępna (19 tys. zł), remont lokalu (preferowana powierzchnia to 80-120 m2) i wyposażenie placówki oraz koszty lokalnej reklamy. Po rozpoczęciu współpracy, franczyzobiorca będzie musiał wpłacać na konto franczyzodawcy opłatę miesięczną w wysokości 1,7 tys. zł oraz dodatkowo 3 proc. od uzyskanych obrotów, a także opłatę marketingową w wysokości 600 zł. Szacowany okres zwrotu z inwestycji wynosi 2 lata.

(smoli)