Poniedziałek
22.03.2010
Grupa Muszkieterów podsumowała ubiegłoroczne wyniki.
 

W 2009 roku Grupa Muszkieterów, do której należy sieć sklepów spożywczych Intermarche i typu „dom i ogród” Bricomarche osiągnęła w Polsce obrót równy 3,2 mld złotych, odnotowując tym samym 14 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Polscy Muszkieterowie przodowali też w liczbie nowych placówek. W ubiegłym roku sieć powiększyła się o o 27 nowych punktów sprzedaży, co sprawia,że obecnie Polska ze 145 sklepami działającymi pod szyldem Intermarche i 70 Bricomarche jest trzecim rynkiem dla Grupy Muszkieterów pod względem wielkości sieci, zaraz po Francji i Portugalii.

Na rekordowe wyniki Grupy zapracowały obie marki Muszkieterów obecne na polskim rynku. Sieć sklepów spożywczych Intermarche zamknęła 2009 rok z wynikiem 2,61 mld złotych obrotu, co stanowi 11 proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym natomiast jej udziały w rynku supermarketów przekroczyły 15proc.. Obroty sieci Bricomarche wyniosły 62 mln. zł i wzrosły o 26 proc. w stosunku do poprzedniego roku.

- Polscy Muszkieterowie mają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje by kontynuować dalszą ekspansję samodzielnie. W 2010 roku planujemy otwarcie 27 nowych sklepów Intermarche, 17 Bricomarche oraz dalszy rozwój własnej sieci stacji benzynowych przy supermarketach, a do 2012 roku zamierzamy podwoić liczbę sklepów obu sieci. W dalszej perspektywie planujemy stworzenie sieci 800 sklepów Intermarche i 400 Bricomarche, przy czym zgodnie z przyjętą koncepcją wybieramy pod nowe inwestycje miasta do 70 tys. mieszkańców. - mówi Marek Feruga, nowy prezes Grupy Muszkieterów. - Obok rozwoju obu sieci skoncentrujemy się także na modernizacji sklepów i dalszych udogodnieniach dla klienta oraz zmianach w asortymencie produktów. Do 2012 roku zmienimy także wszystkie logotypu supermarketów Intermarche i Bricomarche.

Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Hiszpanii, Portugalii i na Bałkanach. W 2009 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 34 miliardy euro zaś sieć liczyła 3760 punktów sprzedaży.

(mak)