DDD wchodzi do małych miast

Pierwszy franczyzowy sklep DDD Dobre Dla Domu ruszył w marcu 2006 roku.
Wtorek
23.03.2010
Od wielkomiejskiego formatu nowy koncept różni się głównie mniejszą powierzchnią i rodzajem ekspozycji oraz kwotą inwestycji.
 

Sieć objęła strategią rozwoju miasta poniżej 30 tys. mieszkańców. DDD jest specjalistyczną siecią sklepów z oferujących panele podłogowe, podłogi drewniane, akcesoria do podłóg, panele ścienne oraz akcesoria do drzwi. Od początku rozwoju DDD otwierało sklepy o powierzchni 200-700 m2 w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Dotychczasową strategię rozwoju firma poszerza teraz o mniejsze miasta. W tym formacie działają już dwa sklepy DDD – w Bochni i Głuchołazach.

Nasze otwarcie na mniejsze miasta wynika po pierwsze z dużego zainteresowania przedsiębiorców z mniejszych miast. Poza tym jest to ciągle rynek niezagospodarowany, na którym klient ma niewielki wybór i ograniczony dostęp do produktów i usług z branży wyposażenia wnętrz – mówi Marek Frątczak, Szef Działu Ekspansji sieci DDD - Wejście do mniejszych miast nie oznacza jednak ograniczenia oferty. Klient w obu wariantach ma dostęp do takiej samej gamy produktów i usług. Nowy format sklepu DDD różni się jedynie powierzchnią (od 100 m2), a co za tym idzie wielkością i sposobem ekspozycji (np. 40-60 skrzydeł drzwi zamiast 70-100). Czego jednak nie ma na ekspozycji, klient może zamówić z katalogu – tutaj oferta jest tożsama z asortymentem wielkomiejskich sklepów DDD i liczy średnio ponad 350 wzorów paneli podłogowych, ponad 150 wzorów podłóg drewnianych oraz wszystkie kolekcje czołowych producentów drzwi.

Pierwszy franczyzowy sklep DDD Dobre Dla Domu ruszył w marcu 2006 roku. Od stycznia 2010 roku powstały cztery nowe sklepy - w Inowrocławiu, 2 we Wrocławiu oraz jeden w Bochni. Ubiegły rok firma zamknęła liczbą 43 placówek. Obecnie sieć liczy ich czterdzieści siedem. Plany firmy przewidują otwarcie w tym roku w sumie 20 nowych placówek.

Swoją ofertę franczyzową DDD kieruje zarówno do specjalistów już działających w branży wyposażenia wnętrz, jak i do przedsiębiorców spoza branży, zainteresowanych działalnością na rynku podłóg drewnianych, paneli i drzwi. Inwestycja w sklep DDD Dobre Dla Domu w mieście do 30 tys. mieszkańców oscyluje wokół 70 tys. złotych (w dużym mieście ta kwota przekracza 100 tys. zł.). Ponad połowa tej kwoty to koszty zatowarowania, 25 tys. zł franczyzobiorca musi przeznaczyć na zakup niezbędnego sprzętu (wózek paletowy, kasa fiskalna), opłatę wstępną (5 tys. zł) oraz pokrycie części kosztów) kampanii otwarciowej. Franczyzobiorca pokrywa również koszty adaptacji lokalu.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Przepisy na zysk /31.08.2018

Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Dwa w jednym /28.07.2018

Tomasz Mazurek mimo wieloletniego doświadczenia w branży wyposażenia wnętrz nie zdecydował się na samodzielne otwarcie sklepu. Wybrał franczyzę. Dlaczego?

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Atrakcyjne biznesy /01.05.2018

Podpowiadamy, w który biznes warto zainwestować, gdy ma się 50 lub 100 tys. zł oszczędności. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić burgerownię, biuro podróży, produkcję drukarek 3D i sklep z odzieżą do porodu. Prezentujemy pomysły na własny bank za 40 tys. zł. Zdradzamy tajniki franczyzy.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

POPULARNE NA FORUM

Wolny czas

Ja wolny czas spędzam na przygotowywaniu pysznej kawy, a do tego korzystam z dripów - https://marven.pl/Akcesoria/Alternatywne-metody-parzenia-kawy/Dripy

10 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Magazyn w biurze

Oczywiście, że tak! Podejrzewam, że do takiej przestrzeni będziesz potrzebwać też odpowiedniego oświetlenia. Polecam oprawy rastrowe LED - bardzo dobrze sprawdzają się...

2 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Lampy do salonu

Skoro już mówimy o lampach, to polecę sklep, w którym można kupić w dobrej cenie żarówki LED e14. Zajrzyjcie tutaj.

5 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Magazyn w biurze

Hej, prowadzę małą firmę i zaczynamy powoli się rozrastać. Zakupiliśmy ostatnio dodatkowe pomieszczenie i chcielibyśmy zrobić tam taki mniejszy magazyn. Jak myślicie,...

2 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Biznes na wsi

Zapomniałem dodać również is w promieniu 15 km 4 tartaki, producent zrebki i dealer maszyny rolniczych.

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes na wsi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś pomysły na biznes na wsi.Dodam że do najbliższego miasta mam 13km(miasteczko 10000mieszkancow)i drugie 33 km ode mnie...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam. Również jestem zainteresowany jak wygląda Współpraca z tą firmą. Pozdrawiam

8 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaki sklep meblowy?

Ja też mam za sobą kilka epizodów z własnoręczną przeróbką mebli, ale jednak niektóre trzeba kupić albo gotowe albo na zamówienie. Nie wyobrażam sobie, bym mój...

185 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018