25.03.2010

Udane debiuty

Dzięki giełdowej emisji akcji Eko Holding i Ibiza Ice Cafe pozyskają środki na rozwój sieci placówek.

Na rynku NewConnect 19 marca zadebiutowała Ibiza Ice Cafe, operator lodziarnio-kawiarni. Kurs akcji wzrósł pierwszego dnia notowania o 36,7 proc. W ramach emisji prywatnej spółka pozyskała 1,2 mln zł. Obecnie Ibiza Ice Cafe posiada lokal we Wrocławiu i przygotowuje się do uruchomienia placówek w poznańskich galeriach handlowych – w Malcie i Starym Browarze.

- Staramy się otworzyć jak najwięcej lokali własnych jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego. Poza tym zależy nam aby w monecie uruchomienia programu franczyzowego sieć składała się już z kilku dobrze funkcjonujących placówek – wyjaśnia Tomasz Haligowski, prezes zarządu Ibiza Ice Cafe.

Na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych notowanych jest 377 spółek.

Równie udany okazał się giełdowy debiut Eko Holdingu. Spółka pojawiła się na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych 24 marca, a w chwili zamknięcia sesji cena akcji wzrosła o 14,6 proc. W skład grupy Eko Holding wchodzi 220 własnych sklepów spożywczych Eko oraz 500 sklepów franczyzowych Rabat. Podobnie jak Ibiza Ice Cafe również Eko Holding planuje rozwój istniejącej sieci sprzedaży.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0