5.10.15 wypowiedziało umowy franczyzobiorcom

W sieci 5.10.15 działa obecnie ponad 150 placówek, z czego 30 prowadzą franczyzobiorcy.
Poniedziałek
29.03.2010
W lutym tego roku, zaledwie po roku współpracy franczyzowej, firma Komex – operator sieci 5.10.15 – wypowiedziała umowy swoim partnerom.
 

W 2008 roku firma Komex, która jest operatorem sieci sklepów z odzieżą dla dzieci 5.10.15, prowadziła szeroko zakrojoną kampanię pozyskiwania franczyzobiorców. W ciągu niecałych dwóch lat sieć sklepów franczyzowych z trzech rozrosła się do 30, przybywało też sklepów własnych, a firma powoli zmierzała ku realizacji planu posiadania 200 placówek w 2010 roku.

Tymczasem na początku roku franczyzobiorców zaskoczyła wiadomość o tym, że Komex rozwiązuje podpisane z nimi zaledwie rok wcześniej umowy.
- W lutym otrzymaliśmy informację, że Komex wypowiada umowy wszystkim swoim franczyzobiorcom. Firma zaproponowała nam nowe warunki współpracy, również na zasadzie partnerstwa, ale nie ukrywam, że są one zdecydowanie gorsze niż te, od których zaczynaliśmy współpracę. Franczyzobiorcy, którzy nie przystali na warunki proponowane przez Komex, mogą liczyć na zwrot opłaty wstępnej – mówi anonimowo jeden z franczyzobiorców.

Przedstawiciele Komexu zapowiadali, że oficjalne stanowisko w tej sprawie przedstawią do 7 kwietnia. Jak dotąd milczą w tej sprawie. Użytkownik forum franchising.pl, prawdopodobnie franczyzobiorca 5 10 15, który krótko napisał o wypowiedzeniach, również nie chciał się oficjalnie wypowiadać.

(mak)