09.04.2010

Polskie hot dogi idą na Słowację

New York Hot Dog rozpoczyna ekspansję zagraniczną. Na pierwszy ogień pójdą nasi południowi sąsiedzi, później przyjdzie czas na północ.

Właścicielem sieci New York Hot Dog jest firma Daco Team z Łodzi i właśnie tam cztery lata temu uruchomiony został pierwszy wózek z hot dogami tej firmy. Obecnie cała sieć liczy 40 wózków, a 34 z nich należą do franczyzobiorców. Już niedługo polskich hot dogów będą mogli spróbować również mieszkańcy innych krajów, ponieważ Daco Team zamierza wyjść ze swoim pomysłem poza granice naszego kraju.

- Pierwsza placówka zagraniczna New York Hot Dog zostanie otwarta już w maju na Słowacji, zaś w lipcu nasze hot dogi będą mogli kupić mieszkańcy Wielkiej Brytanii – mówi Krzysztof Kudanowski, właściciel sieci New York Hot Dog.

Firma starannie przygotowuje się także do sezonu wakacyjnego, kiedy na polskie plaże wyjadą dodatkowe wózki z hot dogami.
- Specjalnie z myślą o naszych klientach stworzyliśmy sezonową flotę wózków, która będzie działać nad naszym morzem w czasie wakacji. Pierwsze próby wypożyczania wózków podejmowaliśmy w ubiegłym roku. Nasz pomysł się sprawdził, dlatego w tym roku chcielibyśmy sprzedawać hot dogi z 10 wózków – mówi Krzysztof Kudanowski. - Osoby zainteresowane współpracą z nami będą mogły wypożyczyć wózek na okres wakacji. Koszt wypożyczenia naszego wózka to 1 tys. zł miesięcznie. W tej cenie nasz partner otrzymuje nie tylko wózek, ale też ubrania firmowe i towar.

(mak)