08.04.2010

Warto zobaczyć Franchise Expo Paris

Francuskie targi franczyzowe zgromadziły rekordową liczbę gości.

Na imprezie, która odbywała się w dniach 13-16 marca, pojawiło się blisko 31 tys. odwiedzających, czyli o 15 proc. więcej w porównaniu z zeszłorocznymi targami. Wśród ponad 400 wystawców wystawiały się firmy reprezentujące 75 różnych branż. Międzynarodowy charakter spotkania podkreśla fakt, że co dziesiąty gość targów był spoza Francji. Kilkadziesiąt systemów deklarowało zainteresowanie także inwestycjami w Polsce. Na ile były to deklaracje mające pokrycie w faktach zobaczymy w ciągu najbliższego roku. W 2009 roku zaledwie kilka zagranicznych sieci otworzyło w naszym kraju pierwsze punkty franczyzowe, w sumie jest ich już 155 (to wzrost na poziomie zaledwie 3 proc.). Liczba polskich sieci przyrasta znacznie dynamiczniej.
- Franchise Expo Paris to prawdziwe święto franczyzy – mówi Małgorzata Boruń, menedżer działu sprzedaży PROFIT system, przedstawiciel firmy w trakcie targów. - Na uznanie zasługuje konstrukcja stoisk, które w większości przypadków stanowiły odwzorowanie placówki franczyzowej. Poza tym dobrym pomysłem okazało się otwarcie targów aż do godziny 19. Umożliwiło to etatowym pracownikom nawiązanie kontaktów z wystawiającymi się sieciami franczyzowymi, co znacznie podwyższyło frekwencję – dodaje Małgorzata Boruń.

Wystawcy na 29. targach Franchise Expo Paris.

Organizatorzy Franchise Expo Paris podają, że w 2009 roku we Francji powstało 580 tys. nowych firm, podczas gdy w 2008 roku niewiele ponad 330 tys.

W połowie października odbędzie sie kolejna, ósma już edycja Ogólnopolskiego Salonu Franchisingu. Szacuje się, że wystawi się ponad kilkadziesiąt najlepszych firm franczyzowych działających w Polsce.
- Na salonie pojawią się również masterfranczyzodawcy poszukujący swoich przedstawicieli na Polskę – mówi Małgorzata Boruń. - Salon Franchisingu jak zwykle będzie doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów biznesowych przedstawicieli franczyzodawców z kandydatami na licencjobiorców.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0