20.04.2010

Jak sobie namalujesz

W Polsce artystyczne malowanie wnętrz to nowość. A teraz na naszym rynku ma powstać franczyzowa sieć oferująca tego typu usługi.

Pierwszy partner firmy już działa na terenie Warszawy i Siedlec. Edyta Rak zrealizowała swoje pierwsze zlecenie - malowanie przedszkola. Na początku lutego zakończył szkolenia kolejny franczyzobiorca - na Poznań. Firma prowadzi też zaawansowane rozmowy z małżeństwem z Krakowa, z którym najprawdopodobniej w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa współpracy. Do końca roku Baj Art chce pozyskać 60 franczyzobiorców. Docelowo na terenie kraju ma działać 90 placówek.

W ramach franczyzy Baj Art oferuje przekazanie wiedzy ze specyficznego malowania wnętrz.

Artystycznym malowaniem wnętrz firma zajmuję się od ponad 4 lat. Każdy malunek jest wykonywany indywidualnie na zlecenie klienta. Oferta artystycznego malowania wnętrz skierowana jest głównie do młodych małżeństw z dziećmi do 12 roku życia.

- Franczyzobiorca nie musi, a nawet nie powinien posiadać lokalu - podkreśla Karolina Mrowiec. - To my przyjeżdżamy do klienta. Dlatego w naszej działalności bardzo przydaje się samochód.

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 3770 zł. Oprócz kosztów szkolenia biorca potrzebuje ok. 1,5 tys. zł na reklamę. Od 3 miesiąca prowadzenia biznesu franczyzobiorca zobowiązany jest do uiszczania opłaty bieżącej w wysokości 250 zł netto miesięcznie. Franczyzodawca zapowiada stworzenie funduszu marketingowego dopiero, gdy w sieci działać będzie 20 franczyzobiorców.

W ramach franczyzy Baj Art oferuje przekazanie wiedzy ze specyficznego malowania wnętrz - przygotowywania projektów, ścian i wykańczania malunków oraz prowadzenia biznesu. Franczyzobiorca otrzymuje projekty materiałów reklamowych - ulotek, wizytówek, i broszur, a także wzory umów do zawierania z kontrahentami, wyłączność na określonym obszarze i pomoc merytoryczną przez cały okres trwania umowy. Szacowany okres zwrotu z inwestycji trwa ok. dwóch miesięcy. To czas na wypromowanie biznesu.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora