23.04.2010

Coccodrillo otwiera nowe placówki

Na ten rok firma zaplanowała otwarcie 25 nowych placówek, w większości będą to sklepy franczyzowe.

Spółka CDRL zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ubranek dla dzieci. Produkty firmy dostępne są w ponad 150 placówkach z logo Coccodrillo, oraz wielu sklepach multibrandowych w kraju i za granicą.

sklep coccodrillo

Sieć Coccodrillo liczy 157 sklepów, z których 76 prowadzą franczyzobiorcy.

- Do końca roku chcielibyśmy tworzyć jeszcze 10 sklepów własnych i 15 agencyjnych. Do celu przybliżają nas kolejne otwarcia, które będą miały miejsce już niebawem w Płońsku i Radomiu, gdzie powstaną placówki agencyjne oraz w Płocku i Suwałkach, gdzie otworzymy placówki własne – mówi Ewa Matuszak, dyrektor. - Od ubiegłego roku konsekwentnie realizujemy szereg projektów związanych z nauką przez zabawę. W naszych sklepach dzieci mogą wziąć udział w konkursach plastycznych, fotograficznych czy krzyżówkowych, które w przystępny sposób zapoznają dziecko z takimi tematami jak higiena jamy ustnej, czy przygotowania do pierwszego dnia w przedszkolu.

Sklepy z ubrankami Coccodrillo powstają najczęściej w miejscowościach mających więcej niż 25 tys. mieszkańców i mają powierzchnię od 60 do 80 m2. Na meble, oświetlenie i sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem trzeba przeznaczyć ok. 70 tys. zł, kolejne 30 tys. zł pochłoną koszty remontu. Przystąpienie do sieci wiąże się z wniesieniem kaucji zwrotnej w wysokości 15 tys. zł. CDRL zapewnia swoim partnerom bezpłatne materiały reklamowe oraz wsparcie marketingowe. Właściciel sklepu partnerskiego otrzymuje towar w komis, uczestniczy w akcjach promocyjnych i wyprzedażach, ma również zapewniony pakiet szkoleń.

(mak)