Powstająca obecnie placówka w Olsztynie będzie drugim punktem franczyzowym.
Sobota
24.04.2010
Bliska Apteka otwiera nowy punkt w Olsztynie. Firma prowadzi też rozmowy z innymi aptekami i już niebawem do sieci dołączą kolejne placówki.
 

Sieć liczy obecnie 21 punktów własnych i jeden franczyzowy. Jedenaście punktów działa pod marką Bliska Apteka, a dziesięć, zlokalizowanych w Olsztynie i okolicach funkcjonuje pod szyldem Superapteka. Obecnie Krzysztof Miezio, twórca sieci, pracuje nad unifikacją znaków handlowych – w niedługim czasie wszystkie punkty będą funkcjonować pod nazwą Bliska Apteka.

- Warunki przystąpienia do sieci są indywidualnie negocjowane z każdym partnerem. Jesteśmy otwarci na oferty współpracy z całego kraju i dajemy wyłączność działania na danym terenie - mówi Krzysztof Miezio. - Misją firmy jest budowanie sieci polskich aptek oraz wzmacnianie pozycji w negocjacjach z producentami, a nie uzyskiwanie jak największych przychodów kosztem portfela franczyzobiorców. Takie zasady współpracy ugruntowują pozycję i umożliwiają dynamiczny rozwój sieci, która będzie sprawnie konkurować z zagranicznym kapitałem. Chcemy, aby franczyzobiorca czuł się współwłaścicielem naszej sieci.

Marcin Ratajczak, menedżer sieci podkreśla, że inwestycja we własny biznes w branży aptekarskiej to bezpieczny pomysł na lokowanie pieniędzy.

- Branża farmaceutyczna nie odczuła kryzysu zbyt mocno - mówi przedstawiciel sektora. - Podstawowym powodem jest to, że klienci dopiero w ostateczności rezygnują z zakupu lekarstw. To dobra pierwszego rzędu i popyt na nie nie słabnie tak szybko, jak w innych branżach.

Ratajczak wyjaśnia, iż przypadki likwidacji małych aptek pokazały, że w tej branży korzystne jest funkcjonowanie w grupie. Okazało się, że sprawne zarządzanie, reklama i marketing pozwoliły na osiąganie zysków w lokalizacjach, gdzie mniejsze apteki nie wytrzymywały konkurencji.

- Sieć przewiduje dalszy dynamiczny rozwój poprzez pozyskiwanie aptek współpracujących, pojedynczych i istniejących grup - mówi Marcin Ratajczak. - Obecnie prowadzimy rozmowy z innymi, mniejszymi grupami aptek, w celu rozbudowy sieci i zwiększenia możliwości zakupowych.

Bliska Apteka poza lekarstwami ma w swojej ofercie także badania gęstości kości, dermokonsultacje oraz indywidualną opiekę farmaceutyczną dla stałych klientów. Kupowanie w placówkach sieci pozwala zbierać punkty, które klient wymienia później na potrzebne pozycje lekowe.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Preparaty odchudzające

Na pewno warto, jak sam wspomniałeś teraz bardzo wiele osób się odchudza, tu masz stronę z suplementami na odchudzanie, ceny na stronie są w detalu, jak do nich napiszesz...

35 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Preparaty odchudzające

Na pewno warto, jak sam wspomniałeś teraz bardzo wiele osób się odchudza, tu masz strone z suplementami nna odchudzanie, ceny na stronie są w detalu, jak do nich napiszesz...

35 wypowiedzi
ostatnia 17.07.2018
Preparaty odchudzające

Moim zdaniem lepiej udać się do dobrego dietetyka https://ranking.abczdrowie.pl/s/dietetyk i on już nas dalej pokieruje. Unikniemy efektu jo-jo.

35 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Bardzo dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujemy pomocy na już i nie mamy czasu na stanie w kolejkach . Osobiście korzystam z wyszukiwarki...

20 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Psychoterapia

Psychoterapia powinna być według mnie przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę i na pewno nie może ona skończyć się na jednym spotkaniu. Jeśli liczysz na...

3 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Psychoterapia

Great! color switch game.

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018
Preparaty odchudzające

Tego typu specyfiki w dzisiejszych czasach to standard. Trzeba tylko kupować to w sprawdzonych źródłach jak Internetowa apteka ponieważ wtedy masz pewność że tabletki...

35 wypowiedzi
ostatnia 24.06.2018
Optyk

Jak bardzo opłaca się otwarcie wirtualnego optyka? Sprzedaż soczewek aktualnie rośnie w siłę, wystarczy spojrzeć na Soczewki.net. Jak wiadomo monopol nie jest dobry to...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018