28.04.2010

Bricomarche obchodzi 10 urodziny

Z okazji dziesięciolecia na polskim rynku, sieć poprosi klientów o wymyślenie hasła reklamowego.

Z okazji jubileuszu Grupa Muszkieterów, organizacja właścicieli sklepów z artykułami dla domu i ogrodu Bricomarche i spożywczo-przemysłowych Intermarche, postanowiła zaprosić klientów do udziału konkursie. Osoby, które do 9 maja dokonają w Bricomarche zakupów za przynajmniej 50 zł brutto, będą mogły zgłosić swoją propozycję hasła reklamującego sieć.

Grupa Muszkieterów świętuje dziesięciolecie Bricomarche w dobrych nastrojach. Łączne obroty sieci Intermarche i Bricomarche w 2009 roku wyniosły 3,2 mld zł, co oznacza 14 proc. wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

- Ocenie poddana zostanie przede wszystkim pomysłowość i przydatność hasła w działaniach marketingowych sieci - mówi Bartłomiej Tarłowski z Grupy Muszkieterów. - Wybór haseł reklamowych będzie przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie, w każdym sklepie zostanie wybranych 30 najciekawszych haseł, których autorzy zostaną nagrodzeni bonem o wartości 100 zł na zakupy w Bricomarche. Następnie spośród nich zostanie wyłonionych trzech autorów najwyżej ocenionych haseł reklamowych. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody w postaci samochodów osobowych.

Grupa Muszkieterów świętuje dziesięciolecie Bricomarche w dobrych nastrojach. Poprzedni rok był pod względem obrotów rekordowy w obu kontrolowanych przez nią sieciach. Łącznie obroty w 2009 roku wyniosły 3,2 mld zł, co oznacza 14 proc. wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Rekordowe było też tempo przyrostu liczby sklepów, których przybyło w sumie 27. Dziś w Polsce działa 70 sklepów Bricomarche i 145 Intermarche. Pod względem wielkości sieci Polska to trzeci rynek dla Muszkieterów, po Francji i Portugalii.

Jak mówi Marek Feruga, prezes zarządzającej siecią spółki ITM Polska, szybki rozwój jest możliwy m.in. dzięki konsekwentnemu wdrażaniu zasady „Jeden człowiek, jeden zawód”.

- Zgodnie z tą zasadą nie można jednocześnie zarządzać supermarketem Intermarche i Bricomarche. Istnieje natomiast możliwość prowadzenia dwóch lub więcej supermarketów, ale pod jednym znakiem handlowym - mówi Feruga. - Dążymy zatem do tego, aby osoby, które zdecydowały się do nas przystąpić zdobywały specjalizację w branży, w której prowadzą sklep.

(gum)