29.04.2010

Co dalej z Reporterem?

Nikt nie zdecydował się na zakup spółki, która rok temu ogłosiła upadłość.

Sąd Rejonowy w Katowicach do 26 kwietnia czekał na oferty kupna Reportera. Dzień później sąd ogłosił brak zainteresowania jakiejkolwiek firmy, która zdecydowałaby się przejąć upadłą spółkę. Jedną z przeszkód była zapewne wysoka cena wywoławcza, jaką ustalił syndyk masy upadłościowej - 36,3 mln zł. Same długi Reportera wynoszą 90 mln zł. Najistotniejszym, z punktu widzenia potencjalnych inwestorów, składnikiem majątkowym firmy jest wartość znaku towarowego Reporter i trzy nieruchomości położone na terenie Chorzowa. Ponadto spółka znajdująca się w upadłości posiada prawa najmu do 24 lokali oraz zapasy asortymentu.

Zdjęcie salonu odzieżowego Reporter.

W 2009 roku Reporter liczył 250 sklepów w Polsce i za granicą.

Problemy Reportera pojawiły się na koniec 2007 roku, kiedy to firma zanotowała 41 mln zł straty netto. Złą sytuację sieci właściciele Reportera tłumaczyli załamaniem koniunktury w branży odzieżowej oraz zakupem towarów na Dalekim Wschodzie przy dużych, niekorzystnych wahaniach kursowych dolara.

W kwietniu 90 proc. akcji Reportera kupiła grupa kapitałowa Skyline Investment, która w tej sytuacji jest ostatnią deską ratunku dla firmy z Chorzowa. Biorąc jednak pod uwagę wysokie zadłużenie Reportera, wyprowadzenie firmy na prostą będzie bardzo trudne.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0