30.04.2010

Lody w galerii i na ulicy

Sieć lodziarni Grycan będzie otwierać placówki również poza galeriami handlowymi.

Decyzja firmy związana jest z faktem, że punkty z logo Grycan działają już w większości dużych centrów handlowych. Jednocześnie rynek gastronomiczny skupiony przy ulicach największych miast Polski ciągle pozostaje do zagospodarowania. Obecnie w sieci działa ponad 80 lodziarni. Od początku roku powstały trzy nowe placówki. Dwie z nich działają w galerii handlowej Port Łódź – pierwsza stanowi wyspę z produktami podawanymi na wynos, a druga lodziarnia ma postać kawiarni. Trzecia placówka powstała w Jastrzębiu Zdroju.

Lodziarnia Grycan w galerii handlowej Fot. Grycan

Właściciele lodziarni próbują zminimalizować gorsze obroty uzyskiwane zimą poprzez wprowadzanie do sprzedaży nowych produktów.

W każdej lodziarni Grycan klienci, oprócz lodów, mogą kupić koktajle, soki owocowe, rurki z bitą śmietaną oraz kawę. Dzięki temu placówki notują coraz mniejsze różnice w uzyskiwanych przychodach w miesiącach letnich i zimowych. Mimo to lodziarnie nadal uchodzą za biznes sezonowy, uzależniony nie tylko od pory roku, ale również od pogody danego dnia.

W branży związanej z prowadzeniem lodziarni działają także takie sieci jak Gelato Magia, Lody Bonano i Lody Gotti. Koszt inwestycji w lodziarnie rzadko kiedy spada poniżej 70 tys. zł.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0