Ecco, czyli duński styl

Obuwie Ecco wytwarzane jest w zakładach produkcyjnych należących do sieci. Duński producent kładzie nacisk na komfort, dzięki czemu buty są lekkie, przepuszczają powietrze, a modele dziecięce posiadają specjalne przeciwpoślizgowe rzeźbienia.
Piątek
07.05.2010
Producent obuwia dla dorosłych i dzieci oferuje partnerom trzy rodzaje współpracy.
 

Od początku lat 90. Ecco uruchomiło w Polsce 64 sklepy firmowe, w tym 8 sklepów Shop-In-Shop otwartych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ostatnie otwarcia miały miejsce w warszawskim centrum handlowym Targówek oraz w płockiej Mazovii. System franczyzowy Ecco rozwija się na całym świecie od ponad 40 lat.

- Obuwie Ecco wytwarzane jest w należących do sieci zakładach produkcyjnych - mówi Grzegorz Suchanek, Regional Sales Manager Ecco Shoes Poland. - Punktem wyjścia dla projektantów jest zawsze stopa oraz zapewnienie jej najwyższego komfortu. Jest to szczególnie ważne w przypadku tworzenia butów dla dzieci.

Wymagania kapitałowe wobec franczyzobiorców uzależnione są w głównej mierze od typu i powierzchni otwieranego sklepu. Sklep monobrandowy Ecco powinien posiadać powierzchnię sprzedażową od 75 do 120 m2. Natomiast Shop-In-Shop (SIS) i Shop Point (SP) stanowią połączenie sklepu multibrandowego klienta ze stoiskiem firmowym Ecco. Wielkość tych konceptów to odpowiednio 15-50 m2 dla SIS i 5-10m2 dla SP. Dla dwóch pierwszych konceptów przygotowywane są indywidualne projekty aranżacji powierzchni sklepu, Shop Point opracowywany jest w oparciu o sześć gotowych projektów wzorcowych. Wysokość środków kapitałowych przeznaczonych na otwarcie jest omawiana indywidualnie w przypadku każdego projektu sklepu.

- W ostatnich latach obserwujemy przeniesienie handlu z ulic w kierunku galerii i centrów handlowych - stwierdza Grzegorz Suchanek. - Analizując skuteczność oraz wyniki jednostek działających w obu kanałach dystrybucji rekomendujemy wybór galerii jako najbardziej efektywnych oraz mających większy potencjał w generowaniu obrotów. Należy jednak podkreślić, że w miejscowościach, w których nie występują galerie, wciąż najlepszym miejscem pozostaje tradycyjny sklep zlokalizowany przy ulicy handlowej.

Ecco włącza do sieci zarówno działające sklepy, zmieniając ich profil oraz asortyment, jak i nowe lokale w otwieranych centrach handlowych. Franczyzodawca pomaga w negocjacjach z firmami komercjalizującymi powierzchnie jak i zarządzającymi już istniejącymi galeriami. W wielu przypadkach znalezienie odpowiedniego lokalu pozostawia jednak w gestii lokalnego partnera, który najlepiej zna specyfikę rynku oraz zwyczaje zakupowe klientów.

Koszt wyposażenia dla sklepu monobrandowego w skład którego wchodzą meble, podłoga oraz oświetlenie to ok. 600 euro/m2, jednorazowa opłata franczyzowa wynosi 1,5 tys. euro, opłata licencyjna w wysokości 1 proc. od obrotu jest naliczana kwartalnie. Koszty zakupu mebli do sklepu typu Shop-In-Shop oraz Shop Point ustalane są indywidualnie w oparciu o wielkość i wymiary lokalu. Dla tego rodzaju sklepów nie jest pobierana opłata franczyzowa.

Partnerzy Ecco w ramach pakietu franczyzowego mogą liczyć na wsparcie w postaci rozbudowanego pakietu szkoleń – produktowych, sprzedażowych, visual marchandising oraz zarządzania personelem. Franczyzodawca pomaga również zarządzać kolekcją – wybór kolekcji każdorazowo dostosowywany jest do lokalizacji oraz do grupy docelowej klientów. Partnerzy Ecco otrzymują wsparcie marketingowe – uczestnictwo w kampaniach marketingowych, pozycjonowanie sklepu na stronie internetowej, uczestnictwo w programie lojalnościowym Ecco Club, częściowa partycypacja w kosztach lokalnych inicjatyw marketingowych.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.