17.05.2010

Wzmocnij pancerz, pokryj czołg

Dystrybutor poliuretanowych warstw ochronnych Line-X Polska szuka partnerów.

Line-X Polska rozwija działalność dystrybucyjną na terenie całego kraju. Firma podpisała już 6 umów partnerskich.
- Nasi partnerzy działają w Krakowie, Bytomiu, Będzinie, Legnicy i Poznaniu - mówi Paweł Wojciechowski, dyrektor do spraw technicznych Line-X Polska. - Od niedawna mamy też przedstawicielstwo w Tomaszowie Mazowieckim z filią Warszawie.

Samochód z warstwą poliuretanową.

Produkty Line-X wykorzystywane są m.in. w przemyśle motoryzacyjnym do pokrywania przestrzeni ładunkowych pojazdów.

Jak zaznacza Wojciechowski, franczyzodawca nie oferuje parterom wyłączności terytorialnej. Przez rok od rozpoczęcia współpracy zobowiązuje się jednak nie podpisywać kolejnych umów partnerskich w bliskim sąsiedztwie istniejących już punktów bez zgody działającego tam partnera.

Dystrybucja poliuretanowych warstw ochronnych może na pierwszy rzut oka wydawać się hermetyczną dziedziną przeznaczoną wyłącznie dla przedsiębiorców z wykształceniem technicznym. Jednak, jak mówi Paweł Wojciechowski, w zupełności wystarczą motywacja i praktyczne zdolności biznesowe. Partnerzy sieci mogą bowiem mogą liczyć na przygotowanie i wsparcie merytoryczne.

- W ramach współpracy zapewniamy profesjonalne szkolenie produktowe i wykonawcze, pomagamy w zakupie specjalistycznego sprzętu, zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także dostarczamy niezbędne materiały reklamowe i informacyjne - przekonuje Wojciechowski.

Line-X Polska nie pobiera opłat licencyjnych. Główny dystrybutor amerykańskiego produktu w Polsce czerpie przychody ze sprzedaży sprzętu technicznego oraz materiałów do aplikacji firmowych powłok ochronnych Line-X.

- Koszt zakupu takiej maszyny to ok. 54 tys. zł – mówi Paweł Wojciechowski. - Partnerzy zarabiają natomiast poprzez wykonywanie konkretnych zleceń, od których nie muszą już odprowadzać już żadnych opłat.

Dzięki swoim uniwersalnym własnościom chemicznym i fizycznym poliuretany znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Produkty Line-X wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym do pokrywania przestrzeni ładunkowych pojazdów. Wojsko używa warstw ochronnych do wzmacniania pancerzy pojazdów bojowych, w przemyśle ciężkim znalazły zastosowanie w kopalniach, a w lekkim zostały wykorzystane m.in. do tworzenia antypoślizgowych powierzchni komunikacyjnych. Pokrycia poliuretanowe mają właściwości termoizolacyjne, posiadają też atesty pozwalające na stosowanie ich w kontakcie z żywnością, oraz wodą pitną.

(gum)