14.05.2010

Playboy w wersji light

Firma Disenso, wyłączny dystrybutor produktów marki Playboy w Polsce, rusza z nową ofertą franczyzową.

- Naszym oczkiem w głowie jest teraz rozwój franczyzy light, zupełnie nowatorskiego produktu na rynku franczyzowym. Różni się on od standardowej franczyzy przede wszystkim kosztami inwestycji, które zamykają się na poziomie 60-70 tys. zł netto przy założeniu, że koszt przystosowania punktu nie przekracza 25 tys. zł, a pozostała kwota to koszty zatowarowania i środków finansowych niezbędnych na początku działalności - mówi Tomasz Chojnacki, prezes zarządu spółki Disenso. - Tak naprawdę daje nam to połowę kosztów otwarcia dotychczasowych stoisk. Oferta ta jest odpowiedzią na ogromną ilość zapytań z mniejszych ośrodków miejskich, gdzie wysokie koszty inwestycji stanowiły zaporę rentowności tego biznesu.

W sieci Disenso działa obecnie sześć placówek, połowę z nich prowadzą franczyzobiorcy.

W sieci Disenso działa obecnie sześć placówek, połowę z nich prowadzą franczyzobiorcy. Jednak jeszcze w tym miesiącu do sieci dołączą punkty franczyzowe w Opolu i we Wrocławiu. W dalszych planach jest otwarcie placówek w Szczecinie, Poznaniu i Trójmieście.

Chcielibyśmy, żeby do końca roku w sieci działało 12 placówek Disenso. Ponadto jesteśmy po wstępnych rozmowach z jednym z kandydatów na franczyzobiorcę, z którym mam nadzieje uda nam się do końca lipca otworzyć pierwszy zagraniczny butik naszej sieci – mówi Tomasz Chojnacki. - Przygotowujemy się również do bardzo dużego przedsięwzięcia, jakim jest wprowadzenie własnej kolekcji sygnowanej malinką.

W kontaktach z potencjalnymi franczyzobiorcami ma pomóc nowa strona internetowa Disenso, na której osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci będą mogły znaleźć prospekt zawierający szczegółowe warunki współpracy.

(mak)