18.05.2010

Chcą wesprzeć franczyzobiorców

Tym samym przyspieszyć rozwój sieci franczyzowej. To najnowsze założenia firmy rozwijającej sieć sklepów piekarniczych Gorąco Polecam Nowakowski.

Dotychczas to franczyzobiorca był odpowiedzialny za wyposażenie placówki, tj. zakup pieca, szafek, zlewu i sprzętu chłodniczego oraz krajalnicy i regałów, a także wyposażenia części restauracyjnej w stoliki i krzesła. Teraz franczyzodawca bierze na siebie tę część kosztów inwestycji. To wydatek rzędu 130-140 tys. zł. W gestii franczyzobiorcy pozostaje adaptacja lokalu, która pochłania średnio 50 tys. zł w zależności od jego stanu technicznego.

Kobieta wkładająca ciasto do pieca w piekarni Gorąco Polecam Nowakowski.

Wypiek pieczywa odbywa się na miejscu w sklepie.

Obecnie w sieci działa 12 placówek własnych i jedna franczyzowa. Na razie firma chce skupić się na rozwoju na terenie Mazowsza. W przyszłości nie wyklucza jednak poszerzenia działalności o inne rejony Polski. Sieć franczyzowa ma być rozwijana równolegle do sieci placówek własnych. Strategia rozwoju Nowakowski Sklepy zakłada otwieranie kilkunastu placówek zarówno własnych i franczyzowych rocznie.

- Aktualnie mamy podpisane 4 nowe umowy, a otwarcia lokali planowane są na czerwiec - mówi Michał Zajezierski.

W sklepach należących do firmy można kupić wypiekane na miejscu pieczywo oraz zimne przekąski, m.in. kanapki i napoje. W części punktów znajduje się strefa konsumpcyjna ze stolikami.

agaka

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora