20.05.2010

Pierwszy kwartał na plusie

AmRest, spółka zarządzająca m.in. Pizzą Hut, KFC i Starbukcsem, wypracował w I kwartale br. wyższy zysk niż w tym samym okresie 2009 roku.

Opublikowane dane finansowe AmRestu pozwalają spółce pozytywnie spoglądać w przyszłość. Pierwsze trzy miesiące 2010 roku przyniosły firmie 11,6 mln zł zysku netto. W tym samym okresie 2009 roku zysk wyniósł 10, 6 mln zł netto. Oznacza to wzrost o niespełna 10 proc. Należące do AmRestu restauracje działające w Europie Środkowej i Wschodniej zanotowały wzrost sprzedaży o 0,2 proc., natomiast amerykańskie lokale zanotowały spadek o niespełna 19 proc. Tak słaby wynik jest efektem mocniejszej niż w minionym roku złotówki.

Restauracja sieci Burger King.

Spółka AmRest zarządza pięcioma markami w sześciu państwach europejskich oraz w USA.

W I kwartale powstało siedem nowych restauracji AmRestu, sześć zostało zamkniętych. Spółka posiada łącznie 438 placówek, prawie wszystkie franczyzowe. W portfelu AmRestu znajdują się następujące marki: KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks Coffee, Applebee's. Restauracje spółki działają w Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rosji, na Węgrzech i w USA.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0