Kiedy wreszcie zarobię

Wtorek
01.06.2010
Czy bardziej opłaca się otworzyć szkołę nauki jazdy, czy własny bank? Odpowiedź znajdziesz we Własnym Biznesie. Przeczytaj, ile można zarobić na lodziarni, sklepie wędkarskim i szklarni. Ponadto prezentujemy 10 pomysłów na salon urody. Sprawdzamy, po jakim czasie nowo powstała firma zaczyna zarabiać i która forma prawna prowadzenia działalności jest najkorzystniejsza. Radzimy, co należy zrobić, aby dobrze zaprezentować się przed kontrahentami. Z aktorem Michałem Żebrowskim rozmawiamy o jego teatrze i Kubie Wojewódzkim.
 

W czerwcowym numerze 6/2010 (64)

Supertemat


Wyczesane zyski
Właścicielami franczyzowych salonów fryzjerskich i kosmetycznych są przede wszystkim kobiety. Jak się okazuje, słaba płeć dobrze sobie radziw branży, z usług której sama najczęściej korzysta.

Przegląd marek franczyzowych z branży uroda i fryzjerstwo: Berendowicz&Kublin, Eric Stipa, Jean Louis David, Trendy Hair Fashion, Camille Albane, Expelos – Centrum Fotodepilacji i Fotoodmładzania, Bailine, Glamour Studio Paznokci, Yasumi, Vacu Fit.

Otwieramy salon fryzjerski
Kiedyś tylko fryzjerzy z tytułem mistrza mogli otworzyć zakład fryzjerski. Dziś na rynku działa wiele salonów fryzjerskich, niekoniecznie prowadzonych przez fryzjerów. Najlepiej radzą sobie te, które w ofercie mają zarówno usługi fryzjerskie, jak i kosmetyczne.

Raport specjalny

Kiedy firma zaczyna zarabiać?
Niejeden świeżo upieczony przedsiębiorca zadaje sobie pytanie: kiedy wreszcie moja firma zacznie przynosić upragnione zyski? Czas oczekiwania na pierwszy milion warto umilić sobie lekturą o tym, w jakich branżach zakładać firmę i jakich błędów uniknąć na starcie by czekanie na zyski trwało jak najkrócej.

Moim zdaniem

Na czym by tu zarobić
W wakacje znów rozłożymy się na plaży, żeby w atmosferze ciepłej nudy podumać, jak by tu się wzbogacić.

W czasie deszczu rośnie branża turystyczna
Sprzedaż wycieczek zagranicznych w Polsce skazana jest na sukces, bo według znanego powiedzenia, zima w Polsce trwa dziewięć miesięcy, a później to już tylko lato i lato. Najczęściej zimne.

Fakty trendy


Na dodatek franczyza
Inwestycja w system franczyzowy nie musi wiązać się z wysokimi kosztami ani oznaczać zmiany wyglądu placówki, którą już prowadzimy. Wystarczą niewielkie środki finansowe i kilka metrów kwadratowych, żeby w sklepie pojawiło się stoisko znanej marki, które wzbogaci ofertę naszego punktu.

Nowakowski rozdaje pieniądze
Firma Gorąco Polecam Nowakowski, rozwijająca sieć sklepów z pieczywem, oferuje franczyzobiorcom dofinansowanie początkowej inwestycji w wysokości co najmniej 130 tys. zł.

Playboy w wersji light
Firma Disenso, wyłączny dystrybutor produktów odzieżowych marki Playboy na Polskę, rusza z nową ofertą franczyzową.

Franczyza pod namiotem
Glazura za Grosze rozwija sieć franczyzową.

Wzmocnij pancerz, pokryj czołg
Dystrybutor poliuretanowych warstw ochronnych Line-X Polska szuka partnerów.

Carrefour mnoży szyldy
Zniknie marka Carrefour 5 minut, a w jej miejsce pojawi się Carrefour Express. Do końca 2010 roku zarząd sieci marketów chce zwiększyć liczbę partnerskich sklepów z 40 do 80.


Pierwszy Contact w Polsce
W Wałczu, w województwie zachodniopomorskim, powstał pierwszy w Polsce supermarket Intermarché pod szyldem Contact.

Franczyza jak dąb
Firma Zajda, budująca domy z drewnianych bali, rozpoczęła rozwój sieci franczyzowej.

Widoczność w sieci
Kanadyjska firma We Simplify The Internet poszukuje masterbiorców w Polsce.

Wzrośnie spadnie

Franczyza tańczy na parkiecie
Coraz więcej franczyzowych sieci wybiera się po kapitał na giełdę. Dla jednych taki krok może okazać się energetyzującym podmuchem pomyślnych wiatrów, dla drugich – samobójczym strzałem w kolano. Warto przyjrzeć się doświadczeniu tych, którym się udało i pouczyć się na cudzych błędach.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

384 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Ten teatrzyk jest zagrany dla pieniędzy
– Na teatrze można i trzeba zarabiać – mówi Michał Żebrowski, aktor i dyrektor programowy Teatru 6. Piętro.

Moja firma

Jazda po kasę
Zanim na ulicę wyjedzie „elka”, przedsiębiorca musi przystosować samochody do nauki jazdy, wynająć plac manewrowy i uzyskać wpis do rejestru firm prowadzących naukę jazdy. Dopiero wtedy może zacząć szukać pierwszych uczniów. Na szczęście chętnych na kurs prawa jazdy nie brakuje.

Zanęcić i złowić klienta
Dziś sklepy wędkarskie zakładają tylko leszcze. Szansę na zarobek mają wyłącznie punkty z kilkunastoletnią tradycją albo ze wsparciem mediów o wędkarstwie. Niezbędna jest też dobra lokalizacja, najlepiej na trasie wyjazdu z miasta w kierunku popularnych wśród wędkarzy jezior i rzek.

Interes robiony na zimno
Lodziarnia w centrum handlowym może zarabiać cały rok. Gdy mieści się przy ulicy – tylko przez kilka miesięcy, za to zyski miesięczne są większe. Warto próbować swoich sił w tej branży, bo Polacy lubią lody i spożywają ich coraz więcej.

Jest sprawa


Gdzie ta myjnia wymarzona w snach?
Od ponad roku firma Carwash Investment zachęca potencjalnych franczyzobiorców do otwierania myjni. Na razie cały biznes sprowadza się do podpisywania kolejnych umów i pobierania kaucji, bo jak dotąd nie działa ani jedna myjnia sieci. A franczyzobiorcy się skarżą.

Na prawo patrz

Która spółka pasuje do ciebie
Decydując się na działalność pod cudzą marką, należy dobrze przemyśleć, w jakiej formie prawnej będzie się ją prowadzić. Jednym bardziej opłaca się zarejestrować firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, innym założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Mój franchising


Firma z misją
– Branża niełatwa, ale biznes dobrze skonstruowany, a praca satysfakcjonująca – mówi o Galerii Zdrowia Tomasz Drab, jeden z jej franczyzobiorców.

Azymut na bank
Z nauczycielki geografii stała się partnerem banku BZ WBK. Jak jej się to udało? – Żadnego biznesu się nie boję – deklaruje Monika Henzel, zarządzająca trzema placówkami partnerskimi BZ WBK.

Biznes regionalny

Biznes nie dla narcyza
Produkcja sadzonek kwiatowych to interes dla tych, którzy umieją połączyć pasję z pracą. Tej ostatniej na pewno nie zabraknie przez cały rok, choć większość zysków pojawia się wiosną.

Tablica Ogłoszeń

Szkolenia dla przedsiębiorców
Poniżej prezentujemy adresy stron WWW z informacjami o szkoleniach, dzięki którym łatwiej będzie odnieść sukces w biznesie.

Biznes Style

Polacy robią interesy w Libanie
Komukolwiek Liban i jego stolica kojarzą się jeszcze dzisiaj z wojną i bombardowaniami, ten jest w dużym błędzie. Wielkie centra handlowe, które jak grzyby po deszczu powstają w Bejrucie, to ogromna szansa również dla polskich przedsiębiorców.

Znana marka

Zyskowny świat Walta Disneya
Stworzył imperium rodzinnej rozrywki. Zbudował świat, w którym rzeczywistość miesza się z wyobraźnią i który pozwala na chwile wzruszenia i zapomnienia. Świat, który dzisiaj przynosi 3 miliardy dolarów zysku rocznie.

Dobre rady

Sztuka wystąpień publicznych w biznesie
Przemówienie na spotkaniu zarządu, złożenie raportu z wykonanych zadać na spotkaniu zespołu projektowego, indywidualne spotkania z kontrahentami. Biznes wymaga od przedsiębiorcy ciągłego prezentowania siebie i firmy. Jak być aktorem w biznesie, by zasłużyć na oklaski klientów?

Firma na krechę
Dobry zwyczaj, nie pożyczaj – mówi stare polskie przysłowie. Są jednak takie momenty, kiedy pożyczyć trzeba, a nawet warto.

ABC firmy

Zasady oświetlania wnętrz sklepów
Klient kupuje wzrokiem. Najchętniej wybiera produkty, których wygląd jest naturalny i świeży. Aby wyeksponować te atuty, potrzebne jest odpowiednie oświetlenie ekspozycji.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

93 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Ja słyszałam o znieczuleniu maścią. Straszyli mnie, że depilacja bikini boli. Nie mogę się jednak z tym zgodzić jestem po 3 zabiegach depilacji laserowej bikini i...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.05.2018
Stracili wiarygodność

No i wyszło jak zawsze....

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

No nie wiem ,czy tak jest rzeczywiście. Moja znajoma zdecydowanie ceni sobie pracę na etacie, a po pracy prowadzi taki mini salon urody z dojazdem do klienta.

17 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Ja też założyłam niedawno warsztat kosmetyczny i czytałam trochę o oparach z kosmetyków na których się pracuje, okazuje się że nie są one bezpieczne gdy spędza...

17 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Skandaliczna współpraca z firmą JEAN LOUIS DAVID

Jakby ktoś szukał kredytu, aby wyjść z długów po takiej współpracy, polecamy taki oto ranking pożyczek: http://www.twojapierwszapozyczka.pl . Ceny w Jean Louis David...

7 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Branży kosmetycznej grozi zapaść

Też przewiduję prędzej rozkwit niż upadek tej branży. Wystarczy sprawdzić, ile trzeba czekać do kosmetyczki na wizytę... Oczywiście taką obfitość klientów mają...

19 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018