04.06.2010

Więcej zdrowia

Sieć Arnika powiększyła się o dwie nowe placówki franczyzowe, które działają w Poznaniu i we Włocławku.

W maju sieć aptek Arnika powiększyła się o dwie nowe placówki franczyzowe i liczy obecnie 18 jednostek. Nowe placówki powstały we Włocławku oraz w Poznaniu. W ciągu kilku najbliższych tygodni sieć powiększy się o sześć kolejnych aptek, wszystkie będą prowadzone przez franczyzobiorców.

Wnętrze punktu sieci Apteki Arnika.

W całej Polsce działa już 18 aptek Arnika.

- Branżę farmaceutyczną cechuje nieustanny i dynamiczny rozwój. Dlatego i my staramy się udoskonalać i poszerzać zasięg działania. Pierwsza apteka Arnika powstała w Olsztynie w roku 1999 i to właśnie w warmińsko-mazurskim działa najwięcej naszych punktów. Jednak coraz częściej przychodzą do nas franczyzobiorcy z innych części Polski, jak chociażby z Poznania, czy z Włocławka, gdzie powstały nasze najnowsze apteki franczyzowe - mówi Waldemar Ciunel, właściciel sieci aptek Arnika.

Szacowana kwota inwestycji w aptekę Arnika wynosi 155 tys. zł, kwota ta nie uwzględnia kosztów najmu lokalu. Apteka powinna mieć powierzchnię 120 - 200 m2 i mieścić się przy głównych ciągach komunikacyjnych lub w centrach handlowych. Jednostka staje się rentowna w okresie od 3 do 12 miesięcy po jej uruchomieniu. Sieć Arnika zapewnia pomoc w uzyskaniu pozwoleń niezbędnych do sprzedaży leków oraz przygotowaniu apteki do otwarcia. Franczyzobiorca może tez liczyć na pomoc w prowadzeniu apteki i wsparcie procesu rekrutacji.

(mak)