07.06.2010

Kawa i ciastko w nowej restauracji

Spółka ComfortExpress uruchomiła pierwszą franczyzową restaurację.

Restauracja spod znaku ComfortRestaurant została otwarta przy stacji Statoil w Żywcu. Pierwsi klienci mogli zjeść w niej obiad już na początku maja. Franczyzobiorcy z Żywca spółka zapewniła technologiczne wsparcie w postaci m.in. sprzętu IT - terminala do obsługi gości, oprogramowania wspomagającego prowadzenie działalności gastronomicznej oraz serwisu. Firma ComfortExpress, zarządzająca budowaną siecią, była również odpowiedzialna za projekt aranżacji wnętrza, koordynację remontu oraz dostaw. Całościowy remont, wystrój sali, przeszkolenie pracowników oraz niezbędne wsparcie sprzedaży w dniu otwarcia, leżało również po stronie franczyzodawcy. Część kosztów otwarcia restauracji pokryta została przez stałych partnerów, z którymi ComfortExpress współpracuje - miedzy innymi - "Pepsi" i "Lubiana"

W Żywcu została otwarta pierwsza franczyzowa restauracja ComfortRestaurant.

- Otwarcie restauracji w Żywcu to kolejne działanie spółki, jakie podjęliśmy w ostatnich miesiącach - mówi Wioletta Kastrau, dyrektor handlowy w ComfortExpress. - W ostatnim czasie ComfortExpress nawiązała korzystną współpracę marketingową z bankami oraz podpisała umowę z największym systemem rezerwacyjnym w Polsce.

Do sieci mogą przystąpić osoby, które już prowadzą własne restauracje, jak i ci, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją działalność w gastronomii. Z oferty współpracy mogą też skorzystać właściciele stacji benzynowych.

ComfortExpress to spółka zarządzająca obiektami noclegowymi i gastronomicznymi. W jej ramach działa kilka marek, m.in. ComfortExpress, czy ComfortCaffe pod którymi będą rozwijane sieci restauracji, kawiarni i obiektów hotelowych.

(mak)