Główną różnicą w stosunku do wcześniejszej wersji logotypu jest rezygnacja ze skrótów „RTV" i „AGD”, towarzyszących dotąd nazwie firmy w polu logotypu.
Piątek
11.06.2010
Proces odświeżania wizerunku marki ma potrwać do końca sierpnia bieżącego roku.
 

W ciągu wakacji rebranding przejdzie 230 placówek działających dotychczas w sieci. Każdy sklep otrzyma nowe logo, do którego zostanie dostosowany jego wystrój. Nowy logotyp ma pomóc w zwiększeniu czytelności marki i unowocześnić jej wizerunek.

- Główną różnicą w stosunku do wcześniejszej wersji logotypu jest rezygnacja ze skrótów „RTV" i „AGD”, towarzyszących dotąd nazwie firmy. Ten zabieg pozwolił firmie pozbyć się ukrytej bariery, która niejako narzucała firmie zakres jej asortymentu, a rezygnacja z tych skrótów otwiera firmie drogę do olbrzymiej grupy, w której znajdują się produkty nowoczesnej elektroniki. Drugą poważną zmianą jest wyodrębnienie i podkreślenie graficzne pierwszego członu nazwy firmy, czyli Mix. W logotyp wpisany jest również adres strony internetowej firmy - mówi Krzysztof Sumara dyrektor handlowy i członek zarządu Mix Electronics, odpowiedzialny za komunikację marketingową.

Zmiany znaku graficznego i wyglądu placówek to dopiero początek. W ciągu najbliższych kilku miesięcy w sieci mają być również wprowadzone zmiany mające na celu podniesienie jakości obsługi klienta. W nowych salonach będą działać Punkty Obsługi Klienta, gdzie kupujący, obok spraw związanych z bieżącymi zakupami, będą mogli zamówić towar, którego nie ma w danym salonie.

(mak)