17.06.2010

Salony kosmetyczne na Pomorzu

No+vello, sieć salonów fotodepilacji, otwiera kolejne placówki w Trójmieście oraz w Szczecinie.

Firma No+vello prowadzi na całym świecie ponad 650 gabinetów estetyki kosmetycznej, w których klienci mogą pozbyć się zbędnego owłosienia. Do tego celu wykorzystywane jest urządzenie IPL. Placówki sieci, oprócz Polski, znajdują się również w Hiszpanii, Portugalii, Brazylii i Meksyku. Na polskim rynku działa 35 salonów, a zgodnie z planem No+vello do końca roku będzie ich 100. Najbliższe otwarcia będą miały miejsce w Elblągu, Szczecinie oraz w Trójmieście.
- Zakładamy, że gabinety powstaną w miastach liczących powyżej 40 tys. mieszkańców. Placówkami wzorcowymi są lokale własne funkcjonujące we Wrocławiu i w stolicy - mówi Kamil Ponisz, dyrektor ds. ekspansji No+vello.

Zabieg depilacji w salonie No+Vello. Fot. No+vello

Optymalna powierzchnia salonu No+vello wynosi 40-60 m2.

Koszty związane z przystąpieniem do sieci wynoszą 120 tys. zł. Do tej kwoty dochodzi jeszcze konieczność przystosowania lokalu, która kosztuje 10-50 tys. zł. Do stałych opłat franczyzowych należą: opłata marketingowa (400 zł miesięcznie) i miesięczna opłata franczyzowa (1,2 tys. zł). Zwrot z inwestycji następuje po niespełna roku w przypadku salonu zlokalizowanego w większym mieście, a po 14 miesiącach w mniejszych miejscowościach.

Lokal franczyzobiorcy powinien zostać zaakceptowany przez No+vello. Warunkiem koniecznym jest placówka z dużą witryną, która znajduje się na parterze i posiada wejście od strony ulicy. Mile widziane jest dobre połączenie komunikacji miejskiej w okolicy.
- Oferujemy swoim partnerom wyposażenie gabinetu zabiegowego oraz recepcji, obrandowanie zewnętrzne, szkolenie personelu i wsparcie marketingowe - wymienia Kamil Ponisz.

No+vello nie chce ograniczać się wyłącznie do świadczenia usług w zakresie fotodepilacji i fotoodmładzania, dlatego wkrótce planuje wprowadzić nowe zabiegi. Wśród nich mają być zabiegi zmniejszające przebarwienia skóry i blizny potrądzikowe.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0