17.06.2010

Ekspansja fryzjerów

Trendy Hair Fashion planuje rozwój sieci na innych rynkach europejskich.

Sieć salonów fryzjerskich posiada aktualnie 67 placówek, z czego 62 działają w systemie franczyzowym. Zarządzający siecią mają plan uruchomienia 300 punktów usługowych z logo Trendy Hair Fashion. W 2010 roku powstały salony m.in. w Łowiczu, Pszczynie i Krakowie, a do końca roku otwarte zostaną jeszcze trzy kolejne. Pierwsza placówka własna istnieje od 1991 roku, a franczyzowa od 1994 roku – obie nadal działają.
- Polski rynek fryzjerski ciągle się rozwija. Dotyczy to również pozostałych krajów tej części Europy. Firma funkcjonuje już w Słowacji, a wkrótce planujemy pierwsze otwarcia w Czechach, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech – zapowiada Anna Kulec-Karampotis, creative director Trendy Hair Fashion.

Fryzjerska przygotowująca fryzurę klientce.

W ramach pakietu franczyzowego partner może liczyć na knw-how, pomoc w doborze personelu oraz przy zakupie niezbędnych urządzeń (m.in. suszarki, maszynki, hair spa), a także cykl szkoleń dla fryzjerów.

Kwota inwestycji wymagana przez franczyzodawcę zamyka się w 60 tys. zł. Lokal Trendy Hair Fashion powinien posiadać 60-300 m2, a powierzchnia zależy od liczby stanowisk. Ma to także wpływ na opłatę miesięczną, która waha się między 1 tys. zł a 3 tys. zł oraz na opłatę jednorazową opłatę licencyjną 20-40 tys. zł.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0