06.07.2010

Multita zwiększa zyski

Multita zwiększa sprzedaż ofert turystycznych i otwiera nowe placówki.

Firma poprawiła wyniki finansowe o 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Rozwój finansowy spółki idzie w parze z rozbudową sieci franczyzowej. W ostatnim kwartale powstały cztery nowe punkty sieci, natomiast od początku roku siedem. Na chwilę obecną Multita posiada 12 biur, z czego 11 jest franczyzowych i jedno własne. Jak twierdzi Roman Fon, wiceprezes sieci Multita, w planach na 2010 roku jest jeszcze 10 otwarć.
– Polska jest dużym krajem i wszędzie jest potencjał na działalność biur podróży. Chcemy być obecni w miastach od 30 tys. mieszkańców – mówi Roman Fon.

Multita posiada 12 biur, z czego 11 jest franczyzowych i jedno własne.

Roman Fon uważa, że kryzys na rynku turystycznym dobiegł końca. W tym roku Polacy znowu wolą spędzać urlop za granicą, gdzie gwarancją jest ładna pogoda. Dużą rolę odgrywa również cena. Koszt dwutygodniowych wczasów nad Bałtykiem jest porównywalny do wakacji w Egipcie, Tunezji, Turcji czy Grecji.
– Polska jest idealnym krajem pod względem rozwoju sprzedaży ofert turystycznych. Korzystny wpływ na popyt ma pogoda oraz podobne ceny krajowych i zagranicznych urlopów. Dwa tygodnie pobytu nad polskim morzem i krajach arabskich kosztuje ok. 2 tys. zł. Jest oczywiste, że turyści wybiorą słoneczne i ciepłe miejsca – mówi Roman Fon.

Potencjał rynku dostrzegają również franczyzobiorcy sieci. Przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w biura podróży. Koszt otwarcie licencjonowanej placówki wynosi ok. 59 tys. zł. Kwota pokrywa koszty pełnego wyposażenia biura w meble oraz sprzęt IT niezbędny do obsługi klienta, zarówno online, jak i bezpośrednio w placówce sieci Multita. Franczyzobiorcy Multity mają dostęp do ponad 50 mln ofert 50 touroperatorów.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora